3 اپلیکیشن کوچک که می‌توانند تغییرات زیادی در مک شما ایجاد کنند

3 اپلیکیشن کوچک که می‌توانند تغییرات زیادی در مک شما ایجاد کنند

در حالیکه مکینتاش (و سایر رایانه‌ها) شباهت زیادی در کارکرد به یکدیگر دارند، هر یک از ما دوست داریم هنگام استفاده از آنها از روش مختص به خود استفاده کنیم، یک روش منحصربفرد. به این معنی که روش‌های استفاده از رایانه و لپ‌تاپ را تا حد ممکن برای خود شخصی‌سازی نماییم. برای همین در اغلب مواقع ما به سمت اپلیکیشن‌های واسطه (Third Party) می‌رویم، تا کارهایی را که اپلیکیشن‌های بومی مک قادر به انجام نیستند با این اپلیکیشن‌های به کار بگیریم. از این رو امروز قصد داریم شما را با سه اپلیکیشین کاربردی آشنا کنیم. در ادامه با زومیت همراه باشید.

اپلیکیشن‌های این مقاله، به ما در کسب یک تجربه متفاوت و دلپذیرتر در استفاده از مک کمک می‌کنند. اما بر خلاف اپلیکیشن‌های پیچیده و بزرگ که تنظیمات گسترده‌ای دارند، این سه نرم‌افزار، کوچک و ساده هستند که می‌توانند به میزان زیادی، بر روی عمل‌کرد مک شما تأثیر بگذارند.

توضیح: برای دانلود اپلیکیشن‌ها، کافی است بر روی نام آن‌ها کلیک کنید.

FreeMemory

کار با FreeMemory، بسیار ساده است. اپلیکیشنی رایگان که بر روی بهبود استفاده از حافظه مک تمرکز کرده است. با اجرای اپلیکیشن، آیکون آن، با نمایش میزان حافظه خالی در دسترس، در منوبار مک ظاهر می‌شود. در نسخه 99 سنتی Pro، آیکون متفاوت و چند امکان دیگر وجود دارد، با این حال نسخه رایگان نیز از نظر امکانات هیچ چیز کم ندارد.

FreeMemory-2

با کلیک بر روی آیکون اپلیکیشن، با دو قسمت اصلی روبرو خواهید شد: Free Memory و Usage Details. قسمت دوم، اطلاعات و آمار میزان و نحوه به کارگیری حافظه مک در همین لحظه را به کاربر نمایش می‌دهد.

FreeMemory-4

بخش Free Memory، به شما کمک می‌کند حافظه رایانه خود را آزاد کنید. برای این کار کافی است روی Free Memory کلیک کنید.

Caffeine

یکی از مواردی که ممکن است کاربران مک را عصبی کند، تنظیمات انرژی آن است. هنگامی که در حال کار روی یک فایل مهم هستید، تغییراتی مثل رفتن دستگاه به حالت Sleep یا تغییر نور صفحه می‌تواند تمرکز کاربر را از بین ببرد.

Caffeine-4

کافئین اپلیکیشنی رایگان است که به کمک یک کلیک و بدون نیاز به انجام تنظیمات انرژی، شما را از تغییرات نور صفحه‌نمایش و حالت Sleep رها می‌کند. تنها کافی‌ است مدت زمان بیدارباش (Awake) دستگاه را تعیین کنید. در حقیقت کار با این اپلیکیشن بسیار راحت است.

Smart Reporter

احتمالاً، مفیدترین اپلیکیشن لیست Smart Reporter باشد. پس از دانلود نرم‌افزار، آیکون آن بر روی منوبار مک می‌نشیند. پس از آن، نرم‌افزار آماده است تا وضعیت هارددیسک را گزارش داده و در صورت احتمال وجود مشکل در آن به کاربر هشدار دهد. تنظیمات اپلیکیشن به راحتی و به کمک چند گزینه ساده انجام می‌شود.

Smart-Reporter-1

علاوه بر این شما می‌توانید گزارش‌ها و لاگ‌های مربوط به عملکرد هارددیسک خود را مشاهده کرده و وجود مشکلاتی احتمالی را ردگیری کنید.

این سه نرم‌افزار بدون تحمیل هزینه در استفاده آسان از مک به شما کمک خواهد کرد. امیدواریم برای شما مفید باشند. اگر نرم‌افزارهای مشابهی را می‌شناسید، آن‌ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده