SAIC پیروز رقابت طراحی در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس شد

SAIC پیروز رقابت طراحی در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس شد

شرکت پدر روئیو (Roewe) با مدل مفهومی موبیلیانت (Mobiliant) برنده‌ی جایزه شد. موبیلیانت یک خودروی تک سرنشین است که از روی مورچه الگو برداری شده ‌است.

SAIC خودروساز چینی، که شرکت پدر برند‌های روئیو (Roewe) و MG می‌باشد، با معرفی مدل مفهومی موبیلیانت و با غلبه بر BMW، سوبارو، مزدا، چانگفنگ، کوئورس و سایر رغبا در جایگاه نخست طراحیِ نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس ایستاد.

موضوع رقابت امسال نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس «الگوگرفتن از طبیعت و پویایی ۲۰۲۵: پاسخ طبیعت به چالش‌های بشری» بود. شرکت کنندگان میبایستی مدل‌های مفهومی در طراحی پیشنهاد می‌کردند که از طبیعت الهاکم گرفته و با مدل مفهومی حمل و نقل یکپارچه شود. اگر موضوع سال پیش یعنی «خودروهای گشت بزرگراه در سال ۲۰۲۵» را در نظر داشته باشیم، در خواهیم یافت که موضوع امسال هم یک رقابت کامل بوده و هم یک موضوع کاملا باز. در سال ۲۰۱۲ مدل مفهومی شارکِ سوبارو برنده‌ی جایزه‌ی نخست شد.

مدل مفهومی موبیلیانت SAIC یک خودروی تک سرنشین برای عبور و مرور عمومی شهری است. این خودرو از روی یک مورچه الگوبرداری شده و طراحان آن را برای قابلیت حرکت عمودی بر روی دیوار ساختمان‌ها برای رساندن مسافران به طبقات مختلف، مهیا کردند. رقابت بسیار نزدیک بوده و موبیلیانت به خاطر تکیه‌ی آن بر همزیستی و تعادلِ دو ساز و کار و هارمونی با طبیعت، به رده‌ی برتر رسید. موبیلیانت، خودروی مورچه مانندی است که مسافران را درون یک کلان‌شهر مورتپه مانند جابه جا می‌کند!

موضوع امسال توسط هیئت مدیران « DesignLA» که متشکل از مدیران چندین استودیوی طراحی بود انتخاب شده و از شرکت‌کنندگان انتظار می‌رفت که به مسائل مربوط به حمل و نقل مانند آلودگی، ازدحام، پایداری، انعطاف‌پذیری و ایمنی بپردازند. برای برنده شدن باید یک راه حلِ بر گرفته از طبیعت که به مسائل ذکر شده می‌پردازد، ارائه می‌شد.

سایر طرح‌های مفهومی شرکت‌کننده را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید