آیا این تصویر لامبورگینی Veneno Roadster است؟

آیا این تصویر لامبورگینی Veneno Roadster است؟

ابرخودروی جدید لامبورگینی، مدل رودستر وننو می‌باشد و به نظر می‌رسد این کمپانی انتقاد‌هایی که از مدل وننو کوپه شده بود را جدی نگرفته و قصد دارد این ماشین نه چندان خوش قیافه خود را با رنگ قرمز جذابش روانه بازار کند!

به نظر می رسد که لامبورگینی عبرتی از نقد‌هایی که از زمان راه اندازی رسمی وننو کوپه به آن وارد شد، نگرفته و تصمیم دارد تا یک نسخه رودستر از این ابر‌خودرو را ارائه کند. اکنون ما نخستین تصاویر وننو رودستر جدید را به شما نشان می‌دهیم و بله، با وجود بدنه خارجی قرمز جذابش، این هم مثل وننو کوپه بدقواره است!

lamborghini-veneo-mid

بدنه مدل رودستر به همان کیت یکسان فیبر کربن مجهز خواهد شد و این خودرو دارای سقف نخواهد بود، چرا که به نظر می‌رسد شرکت می‌خواهد به مشتریانش ‌«تجربه‌ی یک رانندگی سخت» را ارائه دهد! در عقب این مدل نیز یک قالب ثابت و یک میله متحرک قرار داده شده است.

برخلاف وننو کوپه، فقط نه دستگاه از مدل رودستر ساخته خواهد شد که هر کدام ۳.۳ میلیون یورو یا ۵.۳ میلیون دلار قیمت گذاری خواهند شد. رنگ قرمزی که شما در تصاویرملاحظه می‌کنید «Rosso Veneno» نام دارد و بطور اختصاصی برای مدل رودستر وننو ارائه خواهد شد. البته نگران نباشید، اگر شما این رنگ را نمی‌پسندید همچنان می‌توانید از میان محدوده‌ی وسیع رنگ های بدنه یکی را انتخاب کنید!

وقتی در نمایشگاه ماشین جنووا در سال ۲۰۱۳ از لامبورگینی وننو پرده‌برداری شد، به هیچ عنوان انتظارات جمعیت حاضر را بر‌آورده نکرد. در واقع آن هیچ شانسی برای رقابت با فراری مدل لافراری و مک‌لارن مدل P1 نداشتند. با این حال لامبورگینی بر روی طرح‌های خود پافشاری می‌کند و حاضر نیست تغییرات جدی را در این سری از خودروهای خود اعمال نماید. در زیر می‌توانید تصاویر مربوط به وننوی استاندارد را مشاهده فرمایید.

وننو دارای همان موتور ۶.۵ لیتری V12 موجود در مدل اونتادور است، ولی قدرت خروجی آن تا ۷۵۰ اسب بخار افزایش یافته است. این ابر‌خودرو همچنین 124 کیلوگرم سبک‌تر از اونتادور است و به همین دلیل عملکرد آن خیره‌کننده است: ۰ تا ۱۰۰ فقط ۲.۸ ثانیه و حداکثر سرعت ۳۵۶ کیلومتر برساعت!

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده