بی‌ام‌و نیز به جمع تولیدکننده‌های خودروی بدون آینه پیوست

بی‌ام‌و نیز به جمع تولیدکننده‌های خودروی بدون آینه پیوست

بی‌ام‌و در نمایشگاه CES 2016 از نسل جدید خودرو‌های بدون آینه رونمایی کرد که دوربین‌های اطراف خودرو وظیفه‌ی آینه‌ها را انجام خواهند داد. همراه زومیت باشید.

یکی دیگر از جنبه‌های آینده‌ی صنعت خودرو نیز به‌ آرامی در حال ورود به محصولات مختلف است. پس از حذف آینه‌ها از محصولات مسابقه‌ای آئودی و اعلام برنامه‌ی کادیلاک و تسلا برای استفاده از دوربین به جای آینه‌ها، حال نوبت به بی‌ام‌و رسیده است تا در نمایشگاه CES 2016 از اولین خودروی مفهومی بدون آینه خود رونمایی کند.

بی‌ام‌و I8

بی‌ام‌و از سه دوربین برای جایگزین کردن آینه‌ها بهره خواهد برد. البته نمایشگر مخصوص در محل آینه‌ی دید عقب قرار گرفته است و برای اطلاع از موقعیت اطراف خودرو دیگر نیازی به نگاه به طرفین نیست. تکنولوژی مذکور دید بسیار بهتری را برای راننده به ارمغان خواهد آورد و هم‌چنین می‌تواند وجود موانع در نقاط کور را هشدار دهد.

بی‌ام‌و I8

نقطه‌ی قوت نمونه‌ی بدون آینه‌ی i8، استفاده از  دوربین‌های بال مانند در طرفین خودرو است که راهنما‌های جانبی نیز در همین بخش و در کنار دوربین به زیبایی تعبیه شده است. برای بهبود وضعیت آیرودینامیک خودرو، نمایشگر‌های جانبی در محلی باریک قرار گرفته‌اند.

بی‌ام‌و I8

یکی از سوال های مهمی که در خصوص این تکنولوژی وجود دارد، بحث کثیف شدن دوربین‌ها است. زمانی که آینه‌ها کثیف می‌شوند، باز هم تا حدودی تصاویر را منعکس می‌کنند اما آیا این تکنولوژی نیز می‌تواند عملکرد مشابهی با آینه‌های سنتی داشته باشد؟

بی‌ام‌و I8

کلیه‌ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید