مدیرعامل لامبورگینی از برنامه‌ی ساخت یک سوپرخودرو برای رقابت با لافراری پرده برداشت

مدیرعامل لامبورگینی از برنامه‌ی ساخت یک سوپرخودرو برای رقابت با لافراری پرده برداشت

بر اساس گزارش‌ها لامبورگینی در حال برنامه‌ریزی برای ساخت سوپرخودرویی است که گفته می‌شود از همه‌ی لامبورگینی‌های ساخته شده تا به این روز قوی‌تر و بهتر بوده و به عنوان رقیبی برای لافراری خواهد بود.

کمپانی لامبورگینی اعلام کرده که در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک سوپرخودروی کم‌حجم برای رقابت با خودروی لافراری است. در گفتگوی تازه‌ با استفان وینکلمن (Stephan Winkelmann) مدیرعامل کنونی لامبورگینی که البته در آینده‌ی نزدیک از این کمپانی جدا خواهد شد درباره‌ی هایبرخودروی آینده‌ی لامبورگینی و شایعات داغ پیرامون آن پرسش شد. وینکلمن درباره‌ی اینکه آیا این سوپرخودرو در صدمین سالروز فروچیو لامبورگینی (Ferruccio Lamborghini) معرفی می‌شود و همچنین درباره‌ی اینکه آیا پلتفرم این خودرو کاملا نوین و بی‌همتا خواهد بود، گفت:

البته‌ که این خودرو بی‌همتا نیست. چون پیش از این و هر بیست خودروی لامبورگینی ما همواره از پلتفرم‌های موجود پیش از خودروی جدید استفاده می‌کنیم. اما در زمینه‌ی طراحی، عملکرد و همچنین از دیدگاه نوآوری و تازگی این خودرو یک خودروی کاملا متفاومت و جدید خواهد بود.

وی همچنین درباره‌ی شفاف‌سازی در زمینه‌ی پلتفرم خودرو گفت: «معمولا ما برای ساخت خودروهای ساخت محدودمان از پلتفرم آونتادور به عنوان پایه استفاده می‌کنیم.»

بر پایه‌ی شایعاتی که پیش از این هم درباره‌ی خودروی جدید درز کرده است گفته می‌شود که این سوپرخودروی خودران بر پایه‌ی پلتفرم آونتادور LP750-4 با توان بیش از ۸۰۰ اسب بخار خواهد بود و از نظر کیفیت عملکرد از همه‌ی لامبورگینی‌های پیش از خود بهتر و کارامدتر خواهد بود. بر پایه‌ی پیش‌بینی‌ها قیمت این خودرو یک عدد هفت‌ رقمی خواهد بود. بر اساس گفته‌های قبلی وینکلمن این خودرو از نوع توروبوشارژی و یا هیبریدی نخواهد بود. وی در نوامبر امسال گفته بود: «باید بگوییم که امروزه برای خودروهای اسپورت هیچ نوع پیشرانه‌ای بهتر از پیشرانه‌ با هوارسانی طبیعی وجود ندارد.»

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده