کیا، اسپورتیج جدید را در نمایشگاه فرانکفورت معرفی کرد

جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۱
مطالعه 3 دقیقه
کمپانی کیا که هم اکنون زیر پرچم هیوندای فعالیت می‌کند، طی برگزاری نمایشگاه خودروی فرانکفورت، مدل جدید کیا اسپورتیج را که به عنوان مدل ۲۰۱۷ شناخته می‌شود، معرفی کرد. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

کمپانی کره‌ای کیا در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی فرانکفورت از نسل جدید کیا اسپورتیج رونمایی کرد. کیا نیز همچون برادر کره‌ای خود در پی یافتن زبان مشترکی برای یک دست کردن طراحی خودروهای خود است. به نظر می‌رسد کیا مصرانه در تلاش است تا جلو پنجره‌ی جدید خود را که جلو پنجره‌ی ببری خوانده می‌شود، به ویژگی یکسان و شناخته شده‌ای بین خودروهایش تبدیل کند؛ چنانکه می‌توان این جلو پنجره را بین تمام مدل‌های جدید این خودروساز مشاهده کرد. از نظر ابعاد، اسپورتیج  کمی بزرگ‌تر شده است. فاصله‌ی دو محور این خودرو به اندازه‌ی ۴ سانتی‌متر افزایش یافته است. ستون C یا پشتی این خودرو باریک‌تر شده و طول سانروف اسپورتیج جدید ۱۰ سانتی‌متر افزایش یافته که می‌توان با استفاده از آن نمای بیشتری از محیط بیرون را از درون خودرو به نظاره نشست.

استفاده از چراغ‌های کوچک در کنار هم از دیگر مشخصات خودروهای جدید کیا است که می‌توان در اسپورتیج نیز این موضوع را مشاهده کرد. استفاده از ترکیب چهارچراغ کوچک در هر سمت و قرار گرفتن چراغ‌های اصلی در جلوی جلوپنجره‌ و خط جداکننده‌ی دماغه از کاپوت، ظاهر متفاوتی را به اسپورتیج جدید داده است. چنین ترکیب چراغ و جلوپنجره‌ را می‌توان در نیسان جوک نیز مشاهده کرد.

کیفیت کابین در مقایسه با نسل پیشین بهبود یافته است. در قسمت داشبورد می‌توان یک صفحه‌ی نمایش لمسی ۷ یا ۸ اینچی را مشاهده کرد که دسترسی به آن و سایر کلید‌های قرار گرفته روی داشبورد به لطف زاویه‌ی ۱۰ درجه‌ای کل پنل به سمت راننده، قابل دسترس است. با توجه به افزایش ابعاد این خودرو، از نظر فضای داخلی نیز این خودرو با افزایش حجم همراه شده است. از جمله‌ی سیستم‌های ایمنی تعبیه شده در این خودرو می‌توان به ترمزهای اضطراری، سیستم نگهداری خودرو بین خطوط و سیستم نظارت بر نقاط کور اشاره کرد.

در مورد مشخصات فنی، کیا اسپورتیج با استفاده از پیشرانه‌های متنوعی روانه‌‌ی بازار خواهند شد. از این جمله می‌توان به موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری با ۱۳۰ اسب بخار قدرت و موتور ۴ سیلندر توربو شارژ شده‌ی ۱.۶ لیتری با ۱۷۵ اسب بخار قدرت در میان نمونه‌های بنزینی در کنار نمونه‌های ۱.۷ تا ۲.۰ لیتری دیزل با قدرت ۱۱۴ تا ۱۸۲ اسب بخار اشاره کرد. البته این خودرو در بازارهای آمریکایی با پیشرانه‌های قدرتمند‌تری نظیر نمونه‌ی ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توروبوشارژ شده با ۲۶۰ اسب بخار قدرت و نمونه‌ی ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری با ۱۸۰ اسب بخار روانه‌‌ی بازار خواهند شد. کیا از یک جعبه دنده‌ی هفت سرعته با بهره‌گیری از کلاچ دوگانه در این خودرو استفاده کرده است. نیروی موتور در این خودرو به محور جلو منتقل خواهد شد؛ هرچند امکان انتقال نیرو به هر چهار چرخ نیز ممکن خواهد بود.

نظر شما در مورد نسل جدید اسپورتیج چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات