ایلان ماسک: من برای همیشه مدیر عامل تسلا نخواهم بود

ایلان ماسک: من برای همیشه مدیر عامل تسلا نخواهم بود

هرکسی دوست دارد بر جهان فرمانروایی کند، حالا به هر طریقی که شده، اما آیا این قاعده همیشه حکم‌فرما است؟ اگر شما ایلان ماسک باشید جواب این سوال منفی است. مدیر عامل تسلا در یک مصاحبه اعلام کرد که نمی‌خواهد برای همیشه مدیر عامل این شرکت باقی بماند.

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت سازنده خودرو‌های هیبریدی، در مصاحبه‌ای با Auto Bild گفت که هیچگاه این کمپانی را ترک نمی‌کند اما تا سه یا چهار سال بعد نقش رهبری آن را کنار خواهد گذاشت.

ماسک می‌گوید:

دلیلی که من تسلا را شروع کردم این نبود که فکر کنم فرصت‌ها در بازار خودرهای الکتریکی صف کشیده‌اند یا بخاطر یک موفقیت بازاری. در حقیقت، اینکه برای دست یافتن به موفقیت، یک کمپانی ساخت ماشین راه بیندازید، انگار یکی از احمقانه‌ترین کار‌هایی که می‌توانسته‌اید را انجام داده‌اید. دلیل من برای به وجود آوردن تسلا، این بود که نشان دهم ساخت ماشین‌های سریع و دوربرد الکتریکی امکان پذیر است و اگر شما این‌کار را انجام دهید، مردم هم آن را خواهند خرید.

از ماسک درباره اینکه آینده را چطور می‌بینید سوال شد و او در جواب گفت: «دوست دارم به مریخ بروم، به زمین برگردم و دوباره به مریخ بروم و در میانه دهه هفتاد زندگیم زیر نور غروب آبی رنگ بمیرم.»

 می‌توانید متن کامل مصاحبه ایلان ماسک را از این لینک مطالعه کنید.

ایلان ماسک متولد ۱۹۷۱ آفریقای جنوبی است. او مهندس، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی است. او بنیانگذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز، پی‌پال و اسپیس‌اکس است. او هم اکنون مدیرعامل و مدیرفنی در اسپیس اکس و مدیرعامل و طراح محصول در تسلا موتورز است. جان فاورو، کارگردان فیلم‌های مرد آهنی و مرد آهنی ۲، از ایلان ماسک بعنوان الگوی شخصیت تونی استارک، به بازیگری رابرت داونی جونیور در فیلم نام برده است. او پنج پسر، یک دو قلو و یک سه قلو دارد. ایلان ماسک به عنوان یکی از ده شخصیت تاثیرگذار جهان انتخاب شده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده