تماشا کنید: رکورد گینس برای حداکثر سرعت رانندگی با دو چرخِ خودرو شکسته شد

تماشا کنید: رکورد گینس برای حداکثر سرعت رانندگی با دو چرخِ خودرو شکسته شد

راننده‌ی فنلاندی با رانندگی روی دو چرخ خودرو، رکورد سرعت جدیدی ثبت کرد.

 اگر رانندگی روی دو چرخ خودرو را در وب‌سایت یوتیوب جستجو کنید، متوجه خواهید شد که ظاهرا راندن خودرو بر روی دو چرخ در بزرگراه‌ها در کشورهای عربی کاری متداول است. هنوز هم افرادی که مبادرت به انجام این کار می‌کنند و به آن‌ها به اصطلاح رانندگان سوار بر پهلوی خودرو می‌گویند، در پی ثبت رکورد سرعت جدید نیستند. در عوض هدف آن‌ها باز کردن راهی برای تابیدن نور آفتاب به بخشی از خودرو است که نور آفتاب به آن نرسیده است. اما راننده‌ی اهل کشور فنلاند یعنی ویسا کویماکی که کارش انجام شیرین‌کاری با خودرو است، رکورد جدیدی را برای رانندگی بر روی دو چرخ خودرو با سریع‌ترین سرعت در گینس به نام خود ثبت کرده است.

در ویدیوی زیر می‌توانید رکورد ثبت شده توسط کویماکی را ببینید:

دانلود ۳۶۰P | دانلود ۷۲۰P

در باند فرودگاه، کویماکی با استفاده از یک شیب، خودرو را بر روی تایرهای نوکیان هدایت کرد و دو چرخ دیگر از زمین بلند شد و راندن خودرو به پهلو ادامه یافت. به محض وجود پایداری حرکتی او سرعتش را افزایش داد. پس از افزایش سرعت تا حد مورد نظر او برای رسیدن به هدف خود تلاش کرد. کویماکی درحالی‌که تایرهایش دود می‌کردند مسافت ۱۰۰ متری را با سرعت متوسط ۱۸۶.۲۶۹ کیلومتر در ساعت پیمود. این اجرا اسپانسرهایی داشت که تمامی آن‌ها بر روی بدنه‌ی خودرو نقش بسته بودند.

رکورد قبلی ۱۹ سال پیش با یک ولوو ۸۵۰ به ثبت رسیده بود. آن رکورد توسط یک راننده‌ی سوئدی با آغازی سریع و سرعت ۱۸۱.۲۱۲ کیلومتر در ساعت به ثبت رسید. کویماکی رکورد خود را با خودروی بی‌ام‌و ۳۳۰ دیزلی به ثبت رساند. کویماکی اظهار داشت که او از زمانی که شش ساله بوده هدفش را ثبت این رکورد قرار داده است.

منبع motorauthority

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید