فرمول یک فرانسه ۲۰۱۹ با پیروزی همیلتون و مرسدس به پایان رسید

فرمول یک فرانسه ۲۰۱۹ با پیروزی همیلتون و مرسدس به پایان رسید

گرندپری فرمول یک فرانسه ۲۰۱۹ با قهرمانی لوئیس همیلتون از تیم مرسدس AMG پتروناس به پایان رسید؛ بوتاس و لکلرک در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

رقابت‌های فرمول یک فصل ۲۰۱۹ در مرحله هشتم به فرانسه رسید و امروز شاهد رقابتی معمولی بین رانندگان تیم‌های حاضر بودیم. پیروزی در گرندپری فرمول یک فرانسه ۲۰۱۹ نیز همانند هفته‌های گذشته باز هم به تیم مرسدس AMG پتروناس و لوئیس همیلتون اختصاص یافت. والتری بوتاس نیز که فصل خوبی را درکنار هم‌تیمی خود می‌گذارند، در رده دوم قرار گرفت.

Formula 1 2019 French GP / گرندپری فرمول یک فرانسه

پس از همیلتون و بوتاس، چارلز لکلرک، مکس وشتاپن و سباستین فتل در جایگاه سوم تا پنجم گرندپری فرانسه ایستادند. راننده کهنه‌کار تیم فراری که از ابتدای فصل در کسب قهرمانی ناکام مانده است، باتوجه‌به جایگاه هفتمی در تعیین خط نتوانست توفیقی در کسب سکو کسب کند. به این ترتیب رکورد قهرمانی‌های پیاپی مرسدس بنز باز هم ادامه می‌یابد تا این تیم بتواند فصلی رویایی را به انتها برساند.

Formula 1 2019 French GP / گرندپری فرمول یک فرانسه

مشکل فنی خودروی سباستین فتل در روز گذشته باعث شد تا راننده آلمانی فراری در مرحله تعیین خط به جایگاه هفتم بسنده کند. البته نمی‌توان از قدرت بالای خودروهای تیم مرسدس بنز و مهارت رانندگانی نظیر همیلتون و بوتاس گذشت که در فصل جاری فرمول  یک به سرعت پیش می‌تازند. لکلرک نیز که معمولاً‌ در مراحل قبلی بسیار بهتر از فتل عمل می‌کرد، این‌بار نیز بالاتر از هم‌تیمی خود قرار گرفت.

Formula 1 2019 French GP / گرندپری فرمول یک فرانسه

رومن گروژان، راننده تیم هاس که در پیست خانگی به میدان می‌رفت نیز نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و از مسابقه خارج شد. گروژان در مرحله تعیین خط فرانسه به جایگاهی بهتر از شانزدهی دست نیافت تا از کشورش بدون امتیاز خارج شود. اما تیم ویلیامز نیز که در سال جدید با تغییرات درخورتوجهی به مسابقات فرمول یک آمده بود، هنوز بدون کسب هیچ امتیازی رقابت‌ها را دنبال می‌کند. باید ببینیم در مراحل آینده این تیم می‌تواند بر جمع امتیازات خود بیافزاید یا خیر.

Formula 1 2019 French GP / گرندپری فرمول یک فرانسه

به این ترتیب لوئیس همیلتون از تیم مرسدس توانست با ثبت زمان ۱ ساعت و ۲۴ دقیقه و ۳۱/۱۹۸ ثانیه در گرندپری فرمول یک فرانسه ۲۰۱۹ به پیروزی برسد. والتری بوتاس فنلاندی با اختلاف ۱۸/۰۵۶ ثانیه در رده دوم قرار گرفت و چارلز لکلرک نیز با ۱۸/۹۸۵ ثانیه اختلاف نسبت به پیشتاز مسابقه، سوم شد. سباستین فتل، راننده فراری توانست رکورد سریع‌ترین دور مسابقه را به نام خود ثبت کند.

رتبهرانندهامتیاز
۱لوئیس همیلتون۱۸۷
۲والتری بوتاس۱۵۱
۳سباستین فتل۱۱۱
۴مکس وشتاپن۱۰۰
۵چارلز لکلرک۸۷
۶پیر گسلی۳۶
۷کارلوس ساینز۲۶
۸دنیل ریکیاردو۲۲
۹کیمی رایکونن۱۷
۱۰کوین مگنوسن۱۴

هم‌اکنون در جدول رانندگان، لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و سباستین فتل به ترتیب با ۱۸۷ و ۱۵۱ و ۱۱۱ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. در جدول تیمی نیز مرسدس AMG پتروناس با ۳۳۸ امتیاز پیشتاز است و فراری و ردبول با ۱۹۸ و ۱۳۶ امتیاز، آن را تعقیب می‌کنند. 

رتبهتیمامتیاز
۱مرسدس AMG پتروناس۳۳۸
۲فراری۱۹۸
۳ردبول۱۳۶
۴مک‌لارن۳۹
۵رنو۳۶
۶ریسینگ پوینت۱۹
۷آلفا رومئو ۱۷
۸تورو روسو ۱۷
۹هاس۱۶
۱۰ویلیامز۰

مرحله نهم فرمول یک ۲۰۱۹، هفته آینده در اتریش برگزار خواهد شد. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده