نبرد برفی لامبورگینی اونتادور SVJ و شاسی بلند LM002

نبرد برفی لامبورگینی اونتادور SVJ و شاسی بلند LM002

تست لامبورگینی اونتادور SVJ و LM002 در پیست برفی آکادمی لامبورگینی را در ویدئویی نمایش داده می‌شود.

لامبورگینی اونتادور SVJ را می‌توان به‌عنوان یکی از پرافتخارترین خودروهای ساخته‌شده توسط این شرکت معرفی کرد. این خودرو موفق به ثبت رکورد بهترین زمان در پیست نوربرگ‌رینگ شد؛ اما اکنون ویدئویی از اونتادور SVJ منتشر شده که نشان می‌دهد این سوپراسپرت خشمگین می‌تواند در مسیر‌های برفی هم عملکرد مناسبی داشته باشد. به‌تازگی وبسایت اتوکار تستی را در آکادمی رانندگی زمستانی لامبورگینی در منطقه آلپ ایتالیا انجام داده است.

Lamborghini Aventador SVJ

در این تست، ویژگی‌های فنی اونتادور SVJ در مسیر برفی و یخی پیست به چالش کشیده می‌شود. بدون شک مهارت پیدا کردن در انتقال وزن، فرمان‌دهی و کنترل پدال در این سوپراسپرت کار راحتی نیست. در ابتدا ویدئو با  شاسی‌بلند LM002 آغاز می‌شود. این خودرو در سال ۱۹۸۶ و قبل از اینکه شرکت‌هایی همچون رولزرویس، بنتلی و دیگران جسارت ساخت  شاسی بلند را داشته باشند ساخته شد. در ابتدا لامبورگینی نمونه LM002 را برای اهداف نظامی و با موتور ۵.۲ لیتری ۱۲ سیلندر سوپراسپرت کانتاش معرفی کرد.

Lamborgini LM002

با وجود وزن ۲.۷ تنی، LM002 در مدت زمان ۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسید که برای شاسی بلندی با این وزن، بسیار قابل تحسین بود. تاریخچه ساخت اولین شاسی‌بلند توسط لامبورگینی به سال ۱۹۷۷ باز می‌گردد؛ جایی که نمونه چیتا برای اولین‌بار در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. این نمونه اولیه در مرکز MTI سن خوزه واقع در کالیفرنیا ساخته شده بود.

لامبورگینی چیتا / Lamborghini cheetah

پروسه ساخت این خودرو حاصل امضای تفاهم‌نامه بین لامبورگینی و ارتش آمریکا برای ساخت یک آفرودر نظامی تمام‌عیار بود. اما پس از چندی شرکت MTI به کپی‌برداری از نمونه اولیه XR311 از شرکت FMC محکوم شد و ساخت این خودرو لغو شد. چیتا از موتور ۱۹۰ اسب‌بخاری ۸ سیلندر کرایسلر و جعبه‌دنده ۳ سرعته اتوماتیک بهره می‌برد و با این وجود شدیدا با مشکل ناپایداری رو‌به‌رو بود.

لامبورگینی چیتا / Lamborghini cheetah

پس از آن قرارداد جدیدی بین ارتش آمریکا و شرکت AM General برای ساخت نمونه‌ّهای هاموی نظامی شکل گرفت. امروزه با گذشت ۴ دهه، همچنان نمونه‌های هاموی در ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرند. ناکامی در امضای قرارداد با ارتش آن‌قدر برای لامبورگینی گران‌ تمام شد که این شرکت در همکاری با بی‌ام‌و برای ساخت نمونه M1 هم بازماند. اکنون که با تاریخچه خودروهای شاسی‌بلند لامبورگینی آشنا شدیم، بهتر است ببینیم که نمونه LM002 پس از گذشت ۳۳ سال چه عملکردی دارد. دیدن دریفت سوپراسپرت اونتادور SVJ هم جذابیت دو چندانی به این ویدئو بخشیده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده