هوندا ریجلاین، ایمن‌ترین وانت جهان در تست تصادف

یک‌شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
سازمان IIHS آمریکا اخیرا تست تصادفی را برای ۱۱ وانت مختلف تدارک دیده که در نتیجه‌ی آن، هوندا Ridgeline بالاترین امتیاز را کسب کرده است.

بنیاد بیمه و امنیت جاده‌ای آمریکا (IIHS) به‌تازگی تست تصادفی برای ۱۱ وانت پرفروش دنیا ترتیب داد که در این آزمون‌ها، هوندا ریجلاین تنها وانتی بود که عنوان Top Safety Pick را به‌دست آورد. اما فورد F-150 تنها وانتی بود که در تمامی تست‌ها رتبه بالایی را به‌دست آورد. اما وانت فورد موفق به دریافت عنوان Top Safety Pick نشد زیرا در قسمت طراحی و عملکرد چراغ‌ها امتیاز ضعیفی دریافت کرد.

خودروهای تست‌شده توسط سازمان IIHS شامل شورولت کولورادو، شورولت سیلورادو 1500، فورد F-150، جی‌ام‌سی سیرا 1500، هوندا ریجلاین، نیسان فرانتیر، نیسان تایتان، رم 1500، تویوتا تاکوما و تویوتا توندرا می‌شود. تماتی وانت‌ها به‌جز فرانتیر و توندرا امتیاز خوبی را در بخش ارزیابی قسمت راننده دریافت کردند. سازمان IIHS تاکید زیادی در بخش امتیازات تست تصادف سمت شاگرد از قسمت جلو دارد زیرا این تست به‌تازگی توسط این سازمان به فهرست تست‌ها اضافه شده است.

تنها فورد F-150، نیسان تایتان و رم 1500 امتیاز‌های مناسبی در بخش تصادف سمت شاگرد دریافت کردند. امتیاز‌های هوندا ریجلاین و تویوتا تاکوما هم قابل قبول بودند. در میان این خودروها امتیاز‌های حاشیه‌ای به شورولت کولورادو، شورولت سیلورادو، GMC کنین، GMC سیرا 1500 و نیسان فرانتیر رسید. تویوتا تاندرا هم تنها وانتی بود که در این بخش امتیاز ضعیفی دریافت کرد. به‌گفته‌ی دیوید زوبی، مدیر بخش تحقیقات سازمان IIHS:

با وجود اینکه وانت هوندا ریجلاین نتوانست در بخش ایمنی سرنشین جلو امتیاز مناسبی به‌دست آورد؛ اما این خودرو به‌عنوان تنها برنده‌ی عنوان Top Safety Pick در بخش وانت‌های ۲۰۱۹ شد. طراحی و عملکرد مناسب چراغ‌ها در افتخارآفرینی این خودرو نقش به‌سزایی داشت زیرا سایر خودروهای هم‌کلاس در این بخش ناایمن بودند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود