پورشه کاین کوپه رونمایی شد

پورشه کاین کوپه رونمایی شد

پورشه نسخه‌ی کوپه‌ی شاسی‌بلند کاین را با قدرت ۵۴۱ اسب بخاری رونمایی کرد. این خودرو رقیبی برای بی‌ام‌و X6 و مرسدس بنز GLE کوپه محسوب می‌شود.

امروز شاهد تولد یکی از کراس‌اووهای  اسپرت یعنی مدل‌کوپه‌ی پورشه کاین هستیم. این شاسی‌بلند جدید آلمانی به یک پیشرانه‌ی ۵۴۱ اسب بخاری مجهز است و می‌تواند سرعت خود را در ۳.۷ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعت آن نیز بالغ بر ۲۸۴ کیلومتر بر ساعت است. 

Porsche Cayenne Coupe 2019

پورشه هیچ‌گاه خودرویی را به‌عنوان رقیب مستقیم بی‌ام‌و X6 یا مرسدس بنز GLE کوپه نداشت ولی حالا با معرفی کاین کوپه هموطنان آلمانی آن‌ها حسابی به خطر افتاده‌اند. همانند رقبای خود، کاین کوپه نیز یک کراس‌اور بزرگ با سقف شیب‌دار کوپه مانند است.

Porsche Cayenne Coupe 2019

سقف شیب‌دار این مدل سبب شده تا شباهت انکارناپذیری به پورشه پانامرای جدید پیدا کند.همچنین زاویه‌ی شیشه‌ی جلو نیز افزایش پیدا کرده و شاهد ستون A نازک‌تری در مقایسه با کاین معمولی هستیم. ارتفاع سقف مدل کوپه‌ی کاین نیز ۲ سانتی‌متر پایین‌تر است و به همین خاطر درهای آن طراحی کاملا جدیدی دارند. پورشه گلگیرهای جدیدی را نیز برای این مدل طراحی کرده است که سبب افزایش ۱۸ میلیمتری پهنای خودرو شده‌اند.

Porsche Cayenne Coupe 2019

پورشه کاین توربو به یک سقف پانورامای بزرگ به مساحت ۲.۱۶ متر مربع ثابت مجهز شده است. به‌صورت آپشن نیز خریداران می‌توانند سقف پانورامای شیشه‌ای را با یک سقف سبک‌وزن فیبر کربنی جایگزین کنند. کاین کوپه مثل کاین معمولی به یک اسپویلر عقب فعال مجهز است و در سرعت بالاتر از ۹۰ کیلومتر بر ساعت به‌صورت خودکار باز می‌شود. در مدل کوپه‌، پورشه عرض این اسپویلر را ۱۳۵ میلی‌متر افزایش داده‌ است.

Porsche Cayenne Coupe 2019

پورشه کاین کوپه با دو نوع قوای فنی قابل خرید خواهد بود، یک نسخه‌ی ۶ سیلندر توربو با حجم ۳ لیتر و یک نسخه‌ی V8 تویین توربو با حجم ۴ لیتر. پیشرانه‌ی کوچک‌تر می‌تواند ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. شتاب پورشه کاین توربو با این پیشرانه ۶ ثانیه است.

Porsche Cayenne Coupe 2019

پیشرانه‌ی مدل V8 نیز توانایی تولید ۵۴۱ اسب‌بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد. پورشه کاین کوپه با این پیشرانه می‌تواند در ۳.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد که این عدد نیز در صورت سفارش پکیج اسپرت کرونو به ۳.۷ ثانیه تقلیل پیدا می‌کند. حداکثر سرعت پورشه کاین کوپه‌ی V8 نیز ۲۸۴ کیلومتر بر ساعت است.

Porsche Cayenne Coupe 2019

پورشه کاین کوپه دو ماه دیگر وارد بازار خواهد شد و در حال حاضر نام‌نویسی برای آن در بازار آلمان آغاز شده است. در بازار ایالات متحده‌ی آمریکا، نسخه‌ی ۳ لیتری این خودرو با قیمت پایه‌ی ۷۳ هزار دلار و مدل V8 با قیمت پایه‌ی ۱۳۰ هزار دلار به فروش خواهد رسید.

 

منبع topgear motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید