تصویر متفاوت و جذاب از تمام قطعات لامبورگینی میورا

تصویر متفاوت و جذاب از تمام قطعات لامبورگینی میورا

اثر هنری منتشرشده توسط هنرمند سوئیسی، با نمایش ۱۵۰۰ قطعه از موتور ۱۲ سیلندر لامبورگینی میورا، ظرافت این سوپر اسپرت را به تصویر می‌کشد.

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که لامبورگینی میورا، یکی از برترین خودروهای تاریخ صنعت خودروسازی به‌حساب می‌آید. امروزه می‌توان لامبوگینی میورا را به‌عنوان پدر سوپر اسپرت‌های قرن بیست‌ویکم معرفی کرد. میورا نه‌تنها از‌ نظر طراحی بدنه یک شاهکار است، بلکه پیشرانه 12 سیلندر آن‌هم یک اثر هنری محسوب می‌شود. یک هنرمند سوئیسی با نام فابین اوفنر با هدف گرامی‌داشت ظرافت به‌کاررفته در این پیشرانه قدرتمند، به‌تازگی تصویری منتشر کرده که نمای جذابی از پیشرانه را خارج از بدنه خودرو نمایش می‌دهد. اوفنر تا پیش از این با استفاده از ماکت خودرو در مقیاس‌های مختلف، تصاویری با کیفیت مناسب برای موزه‌ها، منتشر می‌کرد که در آن جزییات پیشرانه به‌خوبی دیده می‌شدند. اما این لامبورگینی با سایر اثر‌های فابین اوفنر تفاوتی اساسی دارد.

لامبورگینی میورا / Lamborghini Muira

یکی از دوستان اوفنر به او می‌گوید که عکاسی از لامبورگینی میورای تازه بازسازی‌شده وی، فرصتی بسیار مناسب برای خلق یک اثر هنری دیگر است. نتیجه کار اکنون یک پازل مکانیکی چشم‌نواز است. ایده اولیه این سری تصاویر، جست‌وجو در زمان و حقایق بوده است. هنرمند خلاق سوییسی با عکاسی از تمامی قطعات آویزان‌شده از نمای بالا و تلفیق آن با ۳ نمای خودرو این اثر را تولید کرده است. وی عقیده دارد که استفاده از یک خودرو‌ی واقعی، پروسه‌ای کاملا متفاوت با کاری است که قبلا انجام شده است.

همچنین دیدن کار‌ کردن مکانیک‌ها روی خودرو و خارج‌کردن قطعات هم برای تیم لذت‌بخش بوده است. اوفنر می‌گوید:

در پایان کار، شما تمامی جزییات را خواهید شناخت. می‌توانیم این‌طور بگوییم که انگار با یک شخص سروکار دارید. هر دفعه که خودرو را می‌بینم، حسی شبیه به این دارم که آن را می‌شناسم.

این اثر هنری که پس‌از عکاسی به مدت دو سال در کارخانه لامبورگینی تولید شده، فرصتی مناسب در اختیار علاقه‌مندان به Lamborghini Muira قرار می‌دهد تا بتوانند خودرو را بهتر بشناسند. در این تصویر بیش از ۱۵۰۰ قطعه به نمایش درآمده است.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autoblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده