پورشه پانامرا هیبرید با تیونینگ تک آرت معرفی شد

پورشه پانامرا هیبرید با تیونینگ تک آرت معرفی شد

تک آرت، قدرت پورشه پانامرا Turbo S E-Hybrid را به ۷۶۰ اسب بخار ارتقا داده و تغییراتی هم در طراحی خارجی این خودروی سریع آلمانی اعمال کرده است.

در آستانه نمایشگاه خودروی اسن (Essen Motor Show)  شرکت تک آرت مدل تیونینگ‌شده از پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid رونمایی کرد. پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid در حالت عادی ۶۷۱ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد اما TechArt با اعمال تغییرات مد نظر خود در این خودرو، قدرت پیشرانه را به ۷۵۹ اسب بخار و گشتاور آن را به ۹۸۰ نیوتون‌متر افزایش داده است.این تغییرات سبب شده تا پانامرا تک آرت ۲ دهم ثانیه از مدل عادی، شتابگیری سریع‌تری داشته باشد و بتواند در ۳.۲ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت پانامرا هم افزایش ۶ کیلومتر بر ساعتی داشته و حالا این خودرو می‌تواند به سرعت ۳۱۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

tech art Panamera Turbo S E-Hybrid 760 HP

دیگر تغییر اعمال‌شده در پانامرا هیبریدی نصب یک سیستم اگزوز اسپرت با سوپاپ‌های کنترلی بوده که صدایی جذاب و اسپرت تولید می‌کند. در این سیستم اگزوز سفارشی که توسط خود تیونر ساخته شده، از تیتانیوم استفاده شده و یک روکش فیبر کربنی دارد.

tech art Panamera Turbo S E-Hybrid 760 HP

تک آرت به خریداران این خودرو، پکیج طراحی TechArt GrandGT را هم پیشنهاد می‌کند که شامل درب موتور فیبر کربنی، گلگیرهای پهن‌تر و رکاب بغل اسپرت می‌شود. در سپر عقب پانامرا تک آرت، از یک دیفیوزر جدید استفاده شده است که ظاهری مسابقه‌ای دارد. رینگ‌هایی که که تک آرت برای پانامرا در نظر گرفته، از نوع فرمولا V و با سایز ۲۱ اینچی هستند. این رینگ‌های اسپرت چندپره را می‌توان روی پورشه کاین جدید نیز نصب کرد.

tech art Panamera Turbo S E-Hybrid 760 HP

داخل کابین پانامرا تک آرت استفاده از دوخت رنگی روی فرمان و صندلی‌ها به چشم می‌خورد و با طراحی خارجی خودرو نیز هماهنگی کاملی دارد. روی غربیلک فرمان اسپرت پانامرا نیز یک کلید سبز رنگ نصب شده که با استفاده از آن می‌توان حالت‌های مختلف رانندگی را تغییر داد. در انتها نیز باید به تغییرات جزیی همچون پدال‌های آلومینیومی و نورپردازی زیر درها اشاره کرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده