نوجوان ۱۸ ساله، رکورددار سرعت با موتورسیکلت کافه ریسر شد

شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
دختر ۱۸ ساله اهل کالیفرنیا توانست با موتورسیکلت ساخت هندوستان از برند رویال انفیلد کنتیننتال GT، رکورد سرعت در کلاس کافه‌ریسر را با ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت، به نام خود ثبت کند.

 به زودی دو مدل جدید از محصولات رویال انفیلد (Royal Enfield) به بازار عرضه می‌شوند. پس از تاخیر چندباره در برنامه رونمایی، رویال انفیلد اعلام کرد مدل‌های اینترسپتور 650 و کنتیننتال GT650 تا آبان ماه امسال معرفی خواهند شد. در حالی که علاقه‌مندان دنیای موتورسیکلت، به انتظار دوقلوهای رویال انفیلد نشسته‌اند، شرکت سازنده در هندوستان دلیل این تاخیر را ثبت رکورد سرعت زمینی با مدل کنتیننتال جی‌تی (Continental GT) طی رویداد هفته سرعت بونویل اعلام کرد.

در حقیقت، رویال انفیلد جی‌تی اصلاح شده توانست رکورد سرعت ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت را به ثبت برساند که البته هنوز توسط فدراسیون بین‌المللی موتورسواری (FIM) تائید نشده است. نکته جالب در ثبت این رکورد، حضور یک دختر ۱۸ ساله کیلا ریواس، اهل کالیفرنیا با موتورسیکلت کنتیننتال GT است.

البته موتورسواری و رکوردزنی یک دختر نوجوان، عجیب به نظر می‌رسد؛ اما باید بدانید که کیلا ریواس با وجود این شرایط، تاکنون ۱۲ رکورد سرعت از خود بر جای گذاشته است.  

موتورسیکلت رویال انفیلد کنتیننتال جی‌تی که برای رکوردگیری در دشت‌های نمک بونویل مورد استفاده قرار گرفت، توسط شرکت هریس پرفورمنس (Harris performance) اصلاح شده است. تغییراتی که کافه ریسر رویال انفیلد را به حیوانی سرکش و آماده برای رکوردشکنی تبدیل کرد، منجر به کسب نتایجی در روز اول شد و موتورسیکلت کنتیننتال جی‌تی در اولین روز آزمایش به رکورد دلخواه خود دست یافت. جزئیات اندکی در مورد لیست تغییرات کنتیننتال GT به اشتراک گذاشته شده است، اما از جمله این تغییرات می‌توان به اصلاح قاب لوله‌ای، زین کوتاه‌تر و تعلیق اُهلینز (Ohlins) اشاره کرد.

موتورسیکلت‌های جدید رویال انفیلد کنتیننتال جی‌تی 650 و اینترسپتور 650 در آبان ماه سال جاری رونمایی و به بازار جهانی عرضه خواهند شد. به نظر می‌رسد که ویدئوی ثبت رکورد سرعت توسط کیلا ریواس، به نوعی تیزر تبلیغاتی رویال انفیلد در فاصله باقی مانده تا انتشار رسمی موتورسیکلت‌های جدید باشد. 

دانلود

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود