طرح انقلابی مرسدس بنز ویژن اوربانتیک؛ معرفی شد

طرح انقلابی مرسدس بنز ویژن اوربانتیک؛ معرفی شد

مرسدس بنز از پلت‌فرم خودران و مفهومی ویژن اوربانتیک رونمایی کرده است که همراه با پیشرانه‌ی تمام برقی، می‌تواند انقلابی در صنعت حمل‌ونقل کالا و افراد در شهرهای آینده باشد.

مرسدس بنز ونز (Mercedes-Benz Vans) از خودروی مفهومی جدیدی در زمینه حمل‌ونقل خودران رونمایی کرد که شاید نقطه اتصال بین خودروهای سواری و وسایل نقلیه تجاری باشد. مدل خودران و مفهومی مرسدس بنز ویژن اوربانتیک (vision Urbanetic) از پلت‌فرم رانندگی مستقل و تمام برقی بهره می‌برد؛ خودروی برقی ویژن اوربانتیک می‌تواند برای حمل‌ونقل محموله و کالا مورد استفاده قرار بگیرد یا این‌که به تنهایی، ماژول حمل مسافر باشد. این ماژول‌ها برقی (مجهز به باتری) هستند و بدون صدا و آلودگی عمل می‌کنند؛ آن‌ها قادر هستند که به عنوان وسایل نقلیه هوشمند در سیستم حمل‌ونقل شهری خدمت کنند.

Mercedes-Benz Vision Urbanetic Autonomous car / خودروی خودران مرسدس بنز ویژن اوربانتیک

آن‌طور که در نشست مطبوعاتی مرسدس بنز آمده است، خودروی خودران ویژن اوربانتیک جدایی بین حمل‌ونقل افراد و کالا را از بین می‌برد. مرسدس بنز ادعا می‌کند که این خودروی مفهومی در زمینه تحرک خودران می‌تواند نیازهای شهرها، کسب و کار، شهروندان و مسافران را به طور یکسان انجام دهد. در نتیجه می‌تواند افراد و کالاهای بیش‌تری را با وسایل نقلیه کمتر حمل کند؛ استفاده از خودروی خودران مرسدس بنز ویژن اوربانتیک موجب کاهش جریان ترافیک، تقویت زیرساخت‌های داخلی شهر و بهبود کیفیت زندگی شهری می‌شود.

Mercedes-Benz Vision Urbanetic Autonomous car / خودروی خودران مرسدس بنز ویژن اوربانتیک

مرسدس بنز ویژن اوربانتیک بر اساس شاسی متعلق به پلت‌فرم خودران و الکتریکی همراه با قابلیت سازگاری با انواع مختلف بدنه ساخته شده است؛ می‌توان خودروی خودران ویژن اوربانتیک را به عنوان خودرویی با شخصیت دوگانه قلمداد کرد. این وسیله نقلیه در حالت سواری تا ۱۲ مسافر و در حالت ون (خودروی تجاری) تا ۱۰ پلت EPAL را می‌تواند حمل کند.

دانلود

یکی از نکات قابل توجه در طراحی خودروی مفهومی مرسدس بنز ویژن اورباتیک، طول آن است؛ با توجه به این‌که طول کلی وسیله نقلیه ۵.۱۴ متر و محموله بار دارای فاصله ۳.۷ متر است، چنین طراحی بسیار مناسب به نظر می‌رسد. همچنین ویژن اورباتیک دارای ۱۰ متر مکعب حجم محموله و یک طبقه بار متغیر است. عدم وجود کابین راننده به لطف بهره‌گیری از فناوری خودروی خودران، در به حداکثر رساندن حجم مسافر و محموله نقش مهمی ایفا می‌کند.

Mercedes-Benz Vision Urbanetic Autonomous car / خودروی خودران مرسدس بنز ویژن اوربانتیک

پلت‌فرم رانندگی مستقل (خودران) مرسدس بنز ویژن اوربانتیک می‌تواند ماژول‌ها را به طور خودکار یا دستی تغییر دهد؛ به همین دلیل فرآیند تعویض خودکار ماژول‌ها در زمانی حدود چند دقیقه انجام می‌شود. از آن‌جا که شاسی شامل تمام عملکردهای رانندگی است، می‌تواند بدون حمل بدنه متصل به محل کار بعدی نقل مکان کند.

در نهایت، خودروی خودران مرسدس بنز ویژن اوربانتیک شامل زیرساخت فناوری اطلاعات (IT) است، که عرضه و تقاضا را از یک منطقه تعریف شده و به صورت آنی تحلیل می‌کند. به لطف شبکه کامل و کنترل هوشمند، سیستم هوشمند ویژن اوربانتیک همچنین می‌تواند از نیازهای فعلی یاد بگیرد؛ بنابراین قادر به پیش‌بینی و واکنش به نیازهای آینده خواهد بود. به عنوان مثال می‌تواند تقاضای افراد ساکن در مناطق خاص را جمع‌آوری کرده و وسایل نقلیه مورد نیاز برای تضمین تقاضای آنان را به منطقه ارسال کند.

دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده