هواپیمای تمام‌برقی رولزرویس با ثبت سرعت ۶۲۳ کیلومتربرساعت رکورد زد

هواپیمای تمام‌برقی رولزرویس با ثبت سرعت ۶۲۳ کیلومتربرساعت رکورد زد

هواپیمای تمام‌برقی رولزرویس موسوم به «روح نوآوری» با ثبت حداکثر سرعت ۶۲۳ کیلومتر‌بر‌ساعت، رکورد سرعت را بین هواپیماهای برقی شکست.

به‌گزارش Endgadget، «روح نوآوری» (Spirit of Innovation) تنها دو ماه پس از اولین پروازش، توانست با رسیدن به حداکثر سرعت ۶۲۳ کیلومتر‌بر‌ساعت، رکورد سرعت را بین هواپیماهای برقی بشکند. این هواپیما به حداکثر سرعت ۵۵۵٫۹ کیلومتر‌بر‌ساعت در مسیر ۳ کیلومتری و کمترین زمان رسیدن به ارتفاع ۳ هزار متری (۲۰۲ ثانیه) نیز دست پیدا کرد.

این رکوردها هنوز به‌طور رسمی تأیید نشده‌اند؛ اما اگر سرعت ۳۴۵٫۴ مایل‌برساعت ثبت شود، رکورد فعلی ۲۱۳ مایل‌برساعت هواپیمای برقی Extra 330LE زیمنس را با اختلاف چشمگیر ۱۳۲ مایل‌برساعت شکسته است.

مقاله‌ی مرتبط:بخش هواپیمایی رولزرویس این پروازهای آزمایشی را ۱۶ نوامبر‌ (۲۵ آبان) انجام داده و برای دریافت تأییدیه، نتایج را به فدراسیون بین‌المللی هوانوردی، مسئول تأیید رکوردهای هوانوردی جهان‌، ارسال کرده است. درصورت تأیید، سرعت‌های ثبت‌شده بسیار درخورتوجه خواهد بود؛ چرا‌که این هواپیما اولین پروازش را تازه دو ماه پیش انجام داد و با گذشت زمان بیشتر، می‌تواند حتی سریع‌تر از این هم پرواز کند.

هواپیمای تمام برقی رولزرویس

«روح نوآوری» از نوع هواپیماهای کلاسیک با دو چرخ اصلی در جلو و یک چرخ کوچک فرعی در عقب است و به موتور ۷۵۰ ولتی و ۴۰۰ کیلوواتی (۵۳۵ اسب بخار) مجهز شده است. به‌گفته‌ی رولزرویس، این هواپیما از پرقدرت‌ترین بسته‌ی باتری پیشرانه‌ای استفاده می‌کند که تاکنون در هوافضا مونتاژ شده است و ۶٫۴۸۰ را سلول شامل می‌شود.

در‌حال‌حاضر، هواپیماهای برقی کاربردی نیستند؛ چراکه چگالی انرژی در باتری‌های ‌‌‌آن‌ها ۵۰ برابر کمتر از سوخت جت است. با‌این‌حال، از این هواپیماها می‌توان برای سفرهای بسیار کوتاه در حد ۳۰ دقیقه استفاده کرد. درضمن، برخلاف موتورهای درون‌سوز بدون توربوشارژ، موتورهای الکتریکی با اوج‌گرفتن هواپیما، قدرت کامل خود را حفظ می‌کنند و برای ثبت رکورد مدت زمان رسیدن به حداکثر ارتفاع ایدئال هستند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده