طرح مفهومی از خودرو مفهومی و آینده‌نگر یونانید نیود به قیمت ۱۱۱ هزار دلار فروخته شد

طرح مفهومی از خودرو مفهومی و آینده‌نگر یونانید نیود به قیمت ۱۱۱ هزار دلار فروخته شد

خودرو مفهومی و برقی Lo-Res که شرکت یونایتد نیود در سال ۲۰۱۶ سفارش داده بود، به‌تازگی با قیمت ۱۱۱ هزار دلار فروخته شد. این خودرو شباهت‌هایی به وانت برقی تسلا سایبرتراک دارد.

سال ۲۰۱۶، شرکت کفش یونایتد نیود (United Nude) خودرو عجیب‌و‌غریبی به نام «Lo-Res Car» سفارش داد. به‌گزارش carscoops، این خودرو مفهومی منحصربه‌فرد که بسیار عجیب به‌نظر می‌رسد، یکی از چهار نمونه اولیه‌ای است که در «Bring A Trailer» به قیمت ۱۱۱،۱۱۱ دلار فروخته شد.

درحالی‌که خطوط تیز Lo-Res Car ممکن است برخی از ویژگی‌های وانت برقی تسلا سایبرتراک را یادآوری کند، در‌واقع سه سال قبل از معرفی پیکاپ برقی تسلا طراحی و به نمایش گذاشته شد. شکل گوه‌ای غیرمعمول Lo-Res Car،گویا خالص‌ترین تقطیر شبح نمادین لامبورگینی کانتاش (Countach) است. این طراحی کم‌نظیر باعث شده است که سال ۲۰۱۶ جایزه طراحی مجله وال‌پیپر (Wallpaper) را دریافت کند و سال ۲۰۱۸ در نمایشگاه طراحی خودرو گرند بازل و سال ۲۰۱۹ در نمایشگاه اخلال‌گران موزه پترسن نیز به‌نمایش گذاشته شود.

بدنه این خودرو الکتریکی مفهومی کاملا از صفحات پلی‌کربنات شفاف ساخته شده و شامل نوارهای روشنایی در جلو و عقب است. برای سوار‌شدن سرنشینان، تمام بدنه بالا می‌آید و شما در زیر آن با شاسی لوله‌ای فولادی خودرو برخورد می‌کنید که دو صندلی داخلی و یک فرمان شش‌ضلعی کرومی دارد. نیروی موردنیاز خودرو را موتور الکتریکی ۶/۷ اسب‌بخاری تأمین می‌کند که چرخ‌های عقب را از‌طریق جعبه‌دنده تک‌سرعته حرکت می‌دهد.

ناگفته نماند ترمزهای دیسکی جلو (فقط جلو) وظیفه‌ توقف خودرو را بر‌عهده دارند که در شرایط عادی نگران‌کننده خواهد بود؛ اما با‌‌توجه‌‌به قدرت کم خودرو، احتمالا مشکل خاصی نیست. متأسفانه این خودرو قابلیت ثبت یا معرفی برای استفاده در خیابان را ندارد؛ اما درآمد حاصل از فروش آن به‌صورت پنجاه‌پنجاه بین مجموعه‌ نگه‌داری و مراقبت موزه پترسن و سازمان غیرانتفاعی زیست‌محیطی به نام «Energy Independence Now» تقسیم می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده