نسخه ویژه پورشه باکستر ۲۵ مدل 2021 معرفی شد

نسخه ویژه پورشه باکستر ۲۵ مدل 2021 معرفی شد

پورشه به مناسبت گرامی‌داشت بیست و پنجمین سالگرد عرضه ۹۸۶ باکستر در سال ۱۹۹۶، قصد دارد مدل ویژه با نام باکستر ۲۵ مبتنی بر مدل GTS 4.0 روانه‌ی بازار کند. 

برخی استدلال می‌کنند که رانندگی با پورشه باکستر چندان سرگرم‌کننده نیست؛ شاید چون درک درستی از این خودرو ندارند. درست ۲۵ سال از ورود نسخه‌ی اولیه ۹۸۶ باکستر به بازار در سال ۱۹۹۶ می‌گذرد. ​​این خودرو که در اروپا به بازار عرضه شد، از پیشرانه ۲٫۵ لیتری تخت ۶ سیلندر با ۲۰۱ اسب ‌بخار قدرت در زیر کاپوت بهره می‌برد. حال پس از ۲۵ سال، شرایط بسیار تغییر کرده است و پورشه قصد دارد کار جدیدی با الهام از گذشته انجام بدهد.

نمای سه چهارم جلو پورشه باکستر 25 / Porsche Boxster 25 در جاده

به گزارش موتوروان، پورشه به مناسبت سالگرد این خودرو قصد دارد مدلی ویژه با نام باکستر ۲۵ به بازار معرفی کند. این نسخه تنها روی نمای ظاهری خودرو پورشه باکستر تمرکز دارد و از خودروی مفهومی باکستری الهام گرفته است که سال ۱۹۹۳ در نمایشگاه بین‌المللی خودرو آمریکای شمالی در دیترویت معرفی شد. دریچه‌های جانبی، ورودی هوای جلو، نشان‌های روی بدنه و رینگ‌ها به‌طور کاملا واضح دارای تزئین نقره‌ای هستند و با رنگ نقره‌ای متالیک بدنه متعلق به مدل ۲۵ سال پیش، تضاد زیبایی ایجاد می‌کنند. با نگاهی دقیق‌تر، متوجه درپوش باک سوخت با ظاهری آلومینیومی، خروجی‌های اگزوز بسیار براق و قاب شیشه جلوپنجره به رنگ سیاه می‌شویم. همچنین نشان ویژه Boxster 25 در عقب خودرو وجود دارد.

با حرکت به داخل کابین، فضای داخلی چرمی کاملا یکپارچه‌ای مشاهده می‌کنیم که با رنگ قرمز بوردو تزئین شده و رویه نرم پارچه‌ای آن قرمزرنگ و دارای حروف برجسته Boxster 25 است. تزئینات آلومینیومی براق، در تضاد با رنگ قرمز نشان Boxster 25 است که در نشانگرها و رکاب‌های جانبی درها وجود دارد. در سمت سرنشین، نواری با نوشته‌ی Boxster 25 و دارای شماره تولید خاص هر مدل، به مشتریان یادآوری می‌کند که این مدل یک خودروی خاص است. با توجه به برنامه‌ریزی پورشه برای تولید تنها ۱۲۵۰ دستگاه، مطمئنا نسخه‌ی بسیار نادری خواهد بود. کسانی که پورشه باکستر ۲۵ خود را با رنگ نقره‌ای نمی‌خواهند، می‌توانند نمای بیرونی سیاه یا سفید متالیک را سفارش بدهند. به همین ترتیب، قسمت بالایی و داخلی قرمز را می‌‌توان با رنگ مشکی جایگزین کرد.

با توجه به اینکه پورشه قصد داشت تنها نسخه‌ای برای گرامی‌داشت سالگرد باکستر معرفی کند، تغییرات اساسی در مدل پایه ایجاد نکرده است. همه‌ی نسخه‌های پورشه باکستر ۲۵ از مدل GTS 4.0 هستند؛ به این معنی که پیشرانه‌ی تخت ۶ سیلندر با ۳۹۴ اسب ‌بخار قدرت در پشت سرنشینان وجود دارد. این مدل خاص با جعبه‌دنده ۶ سرعته دستی یا جعبه‌دنده دوکلاچه ارائه می‌شود. علاوه بر این، سیستم مدیریت تعلیق فعال پورشه و دیفرانسیل لغزش محدود با قابلیت توزیع گشتاور به‌عنوان تجهیزات استاندارد ارائه خواهد شد.

مسئولان پورشه می‌گویند امکان سفارش باکستر ۲۵ با قیمت اولیه ۹۸,۶۰۰ دلار وجود دارد. اولین نسخه‌های تولیدی طی بهار سال جاری میلادی به نمایندگی‌های فروش خودرو در آمریکا خواهند رسید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده