کادیلاک CT5-V و CT4-V بلک وینگ معرفی شدند

سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
جدیدترین محصولات کادیلاک، مجهز به قدرتمندترین پیشرانه‌های تاریخ این شرکت هستند. سری بلک وینگ از CT5-V و CT4-V در کمتر از ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌‌رسند.

محصولات مدرن کادیلاک با کد مدل CT، شامل CT4،اCT5 و CT6 بدنه‌ی سواری ۴ در دارند. بعضی از این خودروها در نسخه‌ی تقویت‌شده با پیشرانه مجهز به توربوشارژر یا سوپرشارژر نیز تولید می‌شوند که در این حالت، پسوند V به نام آن‌ها اضافه می‌شود.

از سال ۲۰۲۰ سدان‌های اسپرت و اندازه متوسط کادیلاک CT4 و CT5، به ‌ترتیب جای‌گزین مدل‌های ATS و CTS شدند. این خودروها از زبان طراحی جدید کادیلاک استفاده می‌کنند تا پاسخ جنرال موتورز آمریکا برای رقابت با محصولات ساخت مرسدس بنز و بی‌ام‌و باشند.

 کادیلاک در تلاش است تا انواع مختلفی از محصولات با قیمت‌های بسیار متنوع داشته باشد. به همین دلیل روی یک مدل از سری ۴، خودروهای CT4،اCT4-V و CT4-V بلک وینگ را تولید می‌کند که پیشرانه‌های متفاوت دارند. این شرایط برای CT5 نیز وجود دارد تا قیمت ۳۸ هزار دلار تا ۶۰ هزار دلار را پوشش دهد.

کادیلاک CT5-V بلک وینگ

برای کادیلاک CT5-V بلک وینگ مدل ۲۰۲۲، قدرتمندترین پیشرانه تاریخ شرکت سازنده استفاده خواهد شد. این محصول با موتور ۶٫۲ لیتر V8 سوپرشارژ، فراتر از کادیلاک CT5-V استاندارد است. قدرت مدل بلک وینگ، ۶۶۸ اسب ‌بخار با گشتاور ۸۹۳ نیوتن‌متر خواهد بود تا سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۳٫۷ ثانیه و نهایت سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت فراهم کند.

 کادیلاک CT5-V بلک وینگ از جعبه‌دنده ۱۰ سرعته خودکار مجهز به دبل کلاچ، انتقال نیرو به محور عقب و نسل جدید سیستم تعلیق مگنتیک راید (Magnetic Ride) استفاده خواهد کرد که تنش‌های بدنه و آرامش سرنشینان را بهبود می‌دهد. این فناوری همچنین نقش مهمی در افزایش فرمان‌پذیری خودرو هنگام مانورهای ناگهانی و گذر از پیچ‌های تند خواهد داشت. تایرهای میشلن پایلوت اسپرت 4S، چرخ‌های ۱۹ اینچ، ترمزهای کربن سرامیک و ادوات فیبرکربن بدنه، دیگر تفاوت‌های نسخه‌ی بلک وینگ با مدل استانداد CT5-V هستند.

کادیلاک CT4-V بلک وینگ

دیگر محصول کادیلاک از سری بلک وینگ، پیشرانه توئین توربوشارژ ۳٫۶ لیتر V6 با قدرت ۴۷۲ اسب ‌بخار و گشتاور ۶۰۲ نیوتن‌متر دارد. این مدل، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت ۳٫۸ ثانیه و نهایت سرعت ۳۰۴ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. امکان سفارش CT4-V بلک وینگ با جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته یا خودکار ۱۰ سرعته وجود دارد؛ اما مشابه CT5-V بلک وینگ، فقط با سیستم انتقال نیرو به چرخ‌های عقب تولید خواهد شد. این محصول، همراه رینگ‌های اسپرت ۱۸ اینچ با تایرهای میشلن به پهنای ۲۵۵ در جلو و ۲۷۵ در عقب، نسل چهارم سیستم تعلیق هوشمند مگنتیک راید و ادوات فیبر کربن عرضه می‌شود.

آستانه قیمت CT5-V بلک وینگ و CT4-V بلک وینگ، به ‌ترتیب ۸۵ هزار دلار و ۶۰ هزار دلار خواهد بود که در مقایسه با رقبای آلمانی از مرسدس بنز، آئودی و بی‌ام‌و، کمی گران‌تر است. مثلا مرسدس AMG CLA 45 حدود ۵۵ هزار دلار و آئودی RS3 هم ۵۶ هزار دلار قیمت دارند. هنوز فهرست دقیق امکانات محصولات جدید کادیلاک منتشر نشده است؛ اما براساس سوابق، می‌توان اطمینان داشت از نظر آپشن‌های رفاهی و ایمنی، برتر از رقبای آلمانی باشند. CT5-V بلک وینگ و CT4-V بلک وینگ، احتمالا با فناوری سوپرکروز کادیلاک نیز قابل خرید خواهند بود که مزیت بسیار مهمی برای بازار آمریکا است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود