لامبورگینی هوراکان STO معرفی شد

پنج‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
جدیدترین محصول لامبورگینی، نسخه‌ای تقویت‌شده از هوراکان با تجهیزات ویژه برای رانندگی در پیست است. مدل STO کیت بدنه اختصاصی دارد و می‌تواند در جاده‌های عمومی نیز استفاده شود.

با اتمام تولید هوراکان پرفورمانته و موفقیت تجاری این پروژه، لامبورگینی به عرضه مدل‌های ویژه از هوراکان ادامه می‌دهد. برای سال ۲۰۲۱، سوپر تروفئو اومولوگاتا با کد اختصاری STO جای‌گزین پرفورمانته خواهد شد. واژه «اومولوگاتا» در زبان ایتالیایی به‌معنی «هماهنگ» است و قابلیت جاده‌ای برای یک خودرو مخصوص پیست را نشان می‌دهد. پیش از این، فراری هم محصولی با این نام تولید کرده بود.

هوراکان STO در مقایسه با مدل استاندارد پرفرومانته، ۴۳ کیلوگرم سبک‌تر است. میزان فیبر کربن بدنه برای این محصول به ۷۵ درصد می‌رسد. حتی شیشه جلو  ۲۰ درصد کاهش وزن خواهد داشت. همراه ‌با چرخ‌های ۲۰ اینچ منیزیوم با تایرهای بریدجستون پوتنزا (Bridgestone Potenza) وزن خالص هوراکان STO به ۱۳۳۹ کیلوگرم رسیده که تقریبا برابر یک مدل هاچبک شهری است.

بهبود آیرودینامیک STO از کاپوت جلو شروع می‌شود. حفره‌های بزرگ نزدیک شیشه، هوای ورودی از داخل سپر را به سمت سقف هدایت می‌کنند. در انتهای سقف و رکاب‌ها، روزنه‌هایی برای ورود هوا وجود دارد تا برای خنک‌کاری پیشرانه و چرخ‌های عقب استفاده شود. بال عقب مخصوص این خودرو طراحی شده است تا در مجموع، آیرودینامیک STO در مقایسه با پرفرومانته، ۳۷ درصد بهبود یابد و نیروی عمود بر سطح، ۵۳ درصد بیشتر شود.

نسل جدید ترمزهای کربن سرامیک برمبو CCM-R با استاندارد مشابه خودروهای فرمول یک، روی هورکان STO نصب خواهد شد. عملکرد این سیستم با سه حالت رانندگی جاده، پیست و مسیر بارانی هماهنگ خواهد بود.

مشابه دیگر مدل‌های هورکان، STO مجهز به پیشرانه تنفس طبیعی ۵/۲ لیتری V10 با قدرت ۶۳۰ اسب ‌بخار خواهد بود. این مدل ۵۶۵ نیوتن‌متر گشتاور دارد که به دلایل فنی، کمتر از گشتاور ۶۰۰ نیوتن‌متری در هوراکان Evo و پرفورمانته است. سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت STO کمتر از ۳ ثانیه خواهد بود. این مدل در زمان ۹ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۳۱۰ کیلومتر برساعت خواهد داشت.

اولین مدل هورکان STO با ترکیب رنگ آبی و نارنجی تولید شده است. مدیران لامبورگینی، ترکیب رنگ قابل سفارش برای این خودرو را بدون محدودیت توصیف کرده‌اند. در فضای داخلی علاوه ‌بر ادوات و صندلی‌های فیبر کربن، انواع چرم با رنگ‌بندی متفاوت، قابل سفارش خواهد بود.

قیمت پایه برای هوراکان STOمعادل ۳۲۸ هزار دلار است. این محصول در مقایسه با نسخه تک دیفرانسیل EVO با قیمت ۲۰۸ هزار دلار و پرفورمانته با هزینه خرید ۲۷۴ هزار دلار، افزایش قیمت چشم‌گیر در تولیدات لامبورگینی را نشان می‌دهد. هوراکان STO بدون محدودیت در تیراژ، بهار سال آینده عرضه عمومی خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود