جی پاور G5M هوریکان RR براساس بی ام و M5 معرفی شد

جی پاور G5M هوریکان RR براساس بی ام و M5 معرفی شد

جدیدترین محصول جی پاور، ۹۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۰۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. هوریکان RR با نهایت سرعت ۳۶۶ کیلومتربرساعت، سریع‌ترین سدان جهان با تولید نامحدود است.

روز گذشته از رونمایی راکت ۹۰۰ خبر دادیم که براساس مرسدس AMG GT63 S سدان ساخته شده است. این محصول با پیشرانه ۴/۵ لیتری، ۸۸۸ اسب‌بخار قدرت و ۱۰۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد تا سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۲/۸ ثانیه و قیمت ۵۱۵ هزار دلار داشته باشد. حالا شرکت تیونینگ جی پاور نیز، نمونه‌ای ارتقا یافته از بی‌ام‌و M5 عرضه کرده است که برتری‌های معددی نسبت به AMG GT و برابوس ۹۰۰ دارد.

هرچند که از نظر کلاس بدنه و امکانات لوکس، محصول برابوس و جی‌ پاور، قابل مقایسه و هم‌طراز نیستند اما، اختلاف قیمت بسیار زیاد بین هوریکان RR و راکت ۹۰۰، می‌توان علاقه‌مندان سرعت و مدل‌های تقویت‌شده را به سمت G5M ساخت جی پاور جذب کند.

هوریکان RR از پیشرانه استاندارد بی‌ام‌و M5 کامپتیشن استفاده می‌کند؛ اما از این موتور ۴/۴ لیتری V۸، قدرت ۹۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۱۰۵۰ نیوتن‌متر می‌گیرد. مهندسان جی پاور تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گسترده روی M5، اعمال کرده‌اند تا سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت هوریکان RR به ۲/۵ ثانیه برسد و نهایت سرعت ۳۶۶ کیلومتربرساعت، فراهم شود. این محصول، ۲۷۵ اسب‌بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتر نسبت به M5 کامپتیشن تولید می‌کند.

G power G5M Hurricane RR بی ام و تیونینگ جی پاور

توربوشارژر بزرگ‌تر و متفاوت از مدل استاندارد بی‌ام‌و، نرم‌افزار اختصاصی G900 جی پاور، اگزوزهای استیل با خروجی فیبر کربن، ورودی هوای بزرگ‌تر و سیستم تعلیق با قابلیت تنظیم ارتفاع، مهم‌ترین تجهیزات نصب شده توسط جی پاور روی هوریکان RR هستند. همچنین، چرخ‌های ۲۱ اینچ با تایرهای میشلن که در جلو ۲۸۵ و در عقب ۲۹۵ میلی‌متر هستند، محصول جی پاور را جوان‌پسندتر از مدل استاندارد M5 کامپتیشن نشان می‌دهند. کاپوت سیاه فیبر کربن با حفره‌های خروجی هوا و حجم‌دهی اختصاصی نیز، هوریکان RR را متفاوت و تهاجمی جلوه می‌دهد.

مهندسان جی پاور ادعا می‌کنند، هوریکان RR سریع‌ترین سدان موجود در جهان است. ارقام مربوط به سرعت و گشتاور این خودرو، با استفاده از بنزین استاندارد اروپا حاصل شده و نیازی به سوخت‌های خاص، مثل اتانول یا مکمل‌های افزایش‌دهنده اکتان ندارد.

قیمت نهایی جی پاور G5M هوریکان RR، معادل ۱۳۶ هزار دلار خواهد بود که در مقایسه با محصولات برابوس و هامان، چندان گران نیست.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده