محصولات تویوتا همچنان پرفروش‌ترین خودروهای خانوادگی امریکا هستند

محصولات تویوتا همچنان پرفروش‌ترین خودروهای خانوادگی امریکا هستند

براساس آمار فروش سه‌ماه سوم سال ۲۰۲۰، راو4 در کلاس شاسی‌بلندها و کمری در کلاس سدان، پرتقاضاترین خودروهای خانوادگی بازار امریکا بوده‌اند؛ درحالی‌که وانت فورد F-150 و دوج رم، پرفروش‌ترین خودروهای این کشور هستند.

قیمت مناسب و استهلاک پایین، اهمیت زیادی برای خریدار یک خودرو صفر کیلومتر دارد. این شرایط، معمولا برای بسیاری از محصولات ساخت تویوتا فراهم است و منجر به فروش عالی در سراسر جهان می‌شود. غول خودروسازی ژاپن، خطوط تولید پرتعدادی در کشورهای مختلف دارد و در کشورهایی مثل کانادا و استرالیا، نزدیک به مصرف‌کننده فعالیت می‌کند.

بازار امریکا با جمعیت ۳۳۰ میلیون نفری و توان مالی قابل‌توجه، اهمیت زیادی برای صنعت خودروسازی دنیا دارد. بسیاری از برندهای مشهور جهان، محصولاتی ویژه‌ی این کشور طراحی می‌کنند و حتی خط تولید انحصاری در امریکا دارند. به همین دلیل، آمار فروش خودروها در امریکا، مورد توجه تحلیلگران اقتصادی و علاقه‌مندان صنعت خودرو است.

مشابه سال‌های گذشته، وانت‌های ساخت فورد و دوج، بیش از هر خودرو دیگر مورد توجه امریکایی‌ها هستند. طی سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰، تعداد ۲۲۱,۶۴۷ دستگاه فورد F-150 در امریکا فروخته شده است تا آمار عرضه‌ی این خودرو از ابتدای سال تاکنون به ۵۸۹ هزار عدد برسد. چنین حجم چشم‌گیری از تقاضا، ضمن معرفی مدل جدید با چهره متفاوت برای سال ۲۰۲۱ حاصل شده است.

Toyota RAV4 2019

در میان خودروهای خانوادگی امریکا، شامل انواع شاسی‌بلندها و سواری چهاردر، تویوتا همچنان بی‌‌رقیب است. شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه‌ها، آمار تولید و فروش را نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش داد؛ اما تأثیر چندانی بر سلیقه خرید عموم مردم نداشت. دیگر نکته‌ی جالب، به افزایش فروش خودروهای کراس‌اور و شاسی‌بلند، نسبت به مدل‌های سدان بازمی‌گردد که برای سال ۲۰۲۰ نیز ادامه داشت.

خودروفروش سه ماه سوم ۲۰۲۰فروش از ابتدای سال تاکنون
تویوتا راو4۱۱۹,۲۱۴۳۰۲,۵۷۴
هوندا CR-V۹۸,۴۳۶۲۳۷,۳۳۴
شورولت اکواینوکس۶۷,۴۷۶۱۹۱,۷۲۷
تویوتا هایلندر۶۲,۲۳۰۱۴۱,۳۰۱
نیسان ایکس تریل۶۰,۴۳۶۱۶۷,۴۰۱

تویوتا راو4 بازار امریکا در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰، بیش از ۱۱۹ هزار دستگاه فروش داشته و حالا پرفروش‌ترین مدل خانوادگی این کشور است. بعد از راو4، هوندا CR-V با ۹۸ هزار دستگاه، فراتر از شورولت اکواینوکس، فورد اکسپلورر، جیپ گرند چروکی و رانگلر، قرار دارد. همچنین، تویوتا هایلندر و نیسان ایکس ‌تریل (روگ) از بسیاری شاسی‌بلندهای امریکایی، پرفروش‌تر بوده‌اند.

خودروفروش سه ماه سوم ۲۰۲۰فروش از ابتدای سال تاکنون
تویوتا کمری۷۹,۰۴۶۲۰۴,۹۴۵
هوندا سیویک۷۳,۰۸۳۲۰۰,۹۴۱
تویوتا کرولا۵۶,۶۱۲۱۶۶,۲۱۳
هوندا آکورد۵۶,۵۳۷۱۴۵,۲۹۱
تسلا مدل 3۴۶,۰۰۰۱۱۹,۰۰۰

تویوتا کمری، پرفروش‌ترین خودرو امریکا در کلاس سواری چهاردر محسوب می‌شود. در رتبه‌بندی مدل‌های خانوادگی، شامل سدان‌ها و شاسی‌بلندها، کمری رتبه‌ی ‌سوم را بعد از راو4 و CR-V دارد. رقابت نزدیک تویوتا و هوندا برای تصاحب بازار امریکا، در کلاس سواری‌های چهاردر نیز به‌چشم می‌خورد. کمری در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۰، تعداد ۷۹ هزار دستگاه فروش داشته است، درحالی‌که هوندا سیویک با ۷۳ هزار و تویوتا کرولا با ۵۶ هزار دستگاه، دومین و سومین خودرو پرفروش امریکا در گروه سواری‌های چهاردر هستند. رتبه‌های چهارم و پنجم این کلاس بدنه، به‌ترتیب به هوندا آکورد و تسلا مدل ۳ تعلق دارند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید