وانت فوتون جنرال با بدنه مشابه فورد F-150 معرفی شد

وانت فوتون جنرال با بدنه مشابه فورد F-150 معرفی شد

خودروساز چینی فوتون وانت جدیدی با نام «Da Jiang Jun» برای حضور در نمایشگاه خودرو پکن آماده کرده است که طراحی شبیه به پیک‌آپ فورد F-150 رپتور دارد.

خودرویی که در تصویر مشاهده می‌کنید وانت فورد F-150 رپتور اصلاح‌شده با تیونینگ شرکت‌های آمریکایی نیست؛ بلکه وانت رپتور جذاب یکی از خودروسازان چینی با نام فوتون (Foton) است. این وانت پیک‌آپ «Da Jiang Jun» نام دارد که به انگلیسی «The Big General» یا ژنرال بزرگ ترجمه می‌شود. قرار است این وانت برای اولین‌بار در نمایشگاه پکن در تاریخ ۲۶ سپتامبر رونمایی شود و تعجب نخواهیم کرد که ظاهر کپی‌شده‌ی آن از فورد F-150 باعث شود تا خودروساز آمریکایی دادخواستی برای پیگیری موضوع ارائه کند.

نمای جلو وانت پیکاپ فوتون / Foton Pickup Truck سیاه رنگ با الهام از فورد اف 150 رپتور / Ford F-150 Raptor

طبق گفته‌ی Ford Authority، اندازه‌ی بزرگ «The Big General» بیشتر به فورد رنجر شباهت دارد تا F-150 رپتور، اما به‌وضوح پیک‌آپ دوم به‌عنوان الهام‌بخش طراحی آن عمل کرده است. این وانت در جلو از نشان بزرگ فوتون و چراغ‌های جلوی تقریبا مشابه با F-150 بهره می‌برد. اگرچه تمام تصاویر دقیق از جزئیات این وانت دردسترس نیست، تصاویر جلو و جانبی نشان می‌دهد که از ظاهر محصولات فورد تقلید می‌کند.

بااین‌حال، تفاوت‌هایی در زیر کاپوت دو مدل وجود دارد که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند؛ به‌عنوان مثال فورد رپتور اصلی از پیشرانه توربوشارژ ۳/۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر بهره می‌برد، ولی پیک‌آپ فوتون دارای پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر بنزینی است و دو پیشرانه دیزلی نیز به ترتیب با حجم ۲و ۲/۵ لیتر نیز برای فروش وجود دارد. جزئیات قدرت خروجی برای نسخه‌ی دیزلی اعلام نشده است، اما گفته می‌شود که پیشرانه بنزینی ۲۳۸ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

نمای سه چهارم وانت پیکاپ فوتون / Foton Pickup Truck سیاه رنگ با الهام از فورد اف 150 رپتور / Ford F-150 Raptor

پیشرانه ازطریق جعبه‌دنده خودکار ZF هشت‌سرعته به چرخ‌های خروجی متصل می‌شود. هنوز مشخص نیست که «The Big General» از پیکربندی محرک جلو استفاده می‌کند یا خودروساز چینی به پیکربندی‌های محرک عقب و چهار چرخ محرک تمایل دارد. باید تا روز رونمایی از این وانت کپی‌شده منتظر بمانیم و ببینیم که چه مشخصاتی دارد.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید