لکسوس LM با امکانات لوکس، ۲۱۵ هزار دلار قیمت گذاری شد

یک‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
مینی‌ون فوق لوکس لکسوس LM مجهز به امکاناتی مانند پیکربندی ۶ صندلی، صندلی‌های کاپیتانی و روکش‌های چرمی در چین با قیمت ۲۱۵ هزار دلار به فروش می‌رسد.

در ایالات متحده خرید تویوتا سیه‌نا کاملا مجهز با سیستم تمام چرخ محرک با پرداخت ۴۹،۸۴۰ دلار (به‌علاوه ۱،۱۷۵ دلار هزینه حمل تا مقصد) برای خریداران امکان‌پذیر است. در چین بهترین نسخه لکسوس LM (آخرین مینی‌ون خودروساز ژاپنی) بیش از چهار برابر این مبلغ برای مشتریان هزینه دارد و با قیمت حدود ۲۱۵،۰۰۰ دلار طبق نرخ ارز فعلی به فروش می‌رسد. همان‌طور که از این مبلغ پیدا است، ون لکسوس LM فقط برای حمل بچه‌ها به مدرسه نیست.

لکسوس در نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۹ از اولین نسخه LM رونمایی کرد و در سال ۲۰۲۰ در بازار چین به فروش رسید. نسخه‌ی هفت سرنشین لکسوس LM با روکش‌های چرمی، صندلی‌های کاپیتانی در ردیف دوم و نیمکت در پشت آن عرضه می‌شود. حتی این مدل با قیمت ۱۷۰،۷۲۲ دلار با نرخ ارز فعلی به‌صورت خرده‌فروشی موجود است.

مدل چهار سرنشین لکسوس LM، نسخه بسیار مجلل و لوکسی است که قیمتی بیش از ۲۰۰ هزار دلار دارد. این شرکت قصد دارد چنین محصولی را برای افراد ثروتمندی عرضه کند که به‌دنبال وسیله‌ی نقلیه‌ای جادار برای سوار شدن هستند و راننده‌ای دارند که می‌تواند در هنگام استراحت آن‌ها برایشان رانندگی کند. سرنشینان عقب دارای یک جفت صندلی تاشو تهویه‌شونده با بالشتک فوق‌ا‌لعاده نرم هستند.

دیواره‌ای در وسط، کابین راننده را از سرنشین عقب جدا می‌کند. این مانع شامل صفحه‌نمایش ۲۶ اینچی و پارتیشن شیشه‌ای برای حفظ حریم خصوصی است. پنلی بین صندلی‌ها به سرنشینان این امکان را می‌دهد تا همه‌ی قابلیت‌ها و امکانات را در داخل کابین کنترل کنند. حتی یک نیز یخچال وجود دارد که فضای کافی برای نگه‌داری دو بطری نوشیدنی دراختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

لکسوس LM در اصل نسخه‌ای اصلاح‌شده از تویوتا آلفارد است که از نمای خارجی کمی متفاوت و کابینی لوکس‌تر بهره می‌برد. ون تویوتا آلفارد نیز در چین گران‌قیمت است. قیمت این خودرو از ۱۲۰،۰۰۰ دلار شروع می‌شود و برای تیپ‌های لوکس‌تر و مجهزتر تا ۱۲۷،۲۹۷ دلار نیز می‌رسد.

در وب‌سایت لکسوس چین، هم‌اکنون فقط نسخه LM ۳۰۰h با انواع پیکربندی صندلی وجود دارد. این خودروی هیبریدی از پیشرانه چهار سیلندر ۲/۵ لیتری و کمک موتور الکتریکی با قدرت کلی ۱۶۱ اسب‌بخار بهره می‌برد. قدرت پیشرانه توسط جعبه‌دنده CVT و سیستم تمام چرخ محرک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. در اطلاعیه این شرکت اشاره شده است که مدل LM ۳۵۰ نیز با پیشرانه ۳/۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر برای مشتریان عرضه خواهد شد

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود