خودرو برقی اورا با ترکیب طراحی فولکس واگن، پورشه و فیات در چین معرفی شد

دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت خودروسازی گریت وال از خودروی الکتریکی گود کت تحت برند برقی اورا با ۱۴۳ اسب‌بخار قدرت رونمایی کرد که ظاهری شبیه مدل‌های پورشه و فولکس‌واگن و فیات دارد.

بار دیگر یک خودروی الکتریکی جدید از چین معرفی شد. این خودرو با نام گود کت (Good Cat) توسط برند اورا (ORA) از زیرمجموعه‌های گریت وال موتورز چین ساخته شده است. این خودرو الکتریکی در سایت مونتاژ گریت وال در تایژو تحت برند تجاری اورا تولید می‌شود که به تولید وسایل نقلیه الکتریکی اختصاص دارد. خودرو گود کت از طراحی بسیار جمع‌وجور و جالبی بهره می‌برد که به‌نظر می‌رسد الهام گرفته از خودروهای اروپایی مانند پورشه ۹۱۱، فولکس ‌واگن بیتل و فیات ۵۰۰ باشد.

طبق گزارش Car News China، خودروی الکتریکی گود کت دارای ۴،۲۳۵ میلی‌متر طول، ۱،۸۲۵ میلی‌متر عرض، ۱،۵۹۶ میلی‌متر ارتفاع و فاصله محوری ۲،۶۵۰ میلی‌‌متر است.

گود کت گریت وال در جلو از چراغ‌های جلو گرد و ساده بهره می‌برد و باتوجه‌به اینکه یک وسیله نقلیه الکتریکی است، جلوپنجره مشبک سنتی ندارد و در عوض فقط یک جلوپنجره کوچک در انتهای پایینی سپر جلو دارد. گود کت همچنین دارای مجموعه‌ای از رینگ‌های پنج‌پره و نمونه‌ای که در تصویر نشان داده شده دارای طرح بدنه دو رنگ با سقف سفید است.

قسمت عقب گود کت بسیار جالب توجه است، زیرا به‌جای چراغ‌های عقب سنتی، نوار روشنایی باریکی در پنجره عقب گنجانده شده است و همچنین دو چراغ/رفلکتور افقی نازک روی سپر دارد. علاوه بر این چراغی در سمت پایه سپر و چراغ ترمزی در بالای شیشه عقب قرار می‌گیرد.

فضای داخل کابین بسیار لوکس به‌نظر می‌رسد (حداقل در تصاویر) و از نمایشگر دیجیتال در جلوی راننده و نمایشگر ثانویه برای سیستم سرگرمی و اطلاعاتی استفاده می‌کند. همچنین غربیلک فرمان دو پره و تم شیک آبی و سفید با چرم نرم در داخل کابین وجود دارد.

تأمین انرژی اورا گود کت توسط موتور الکتریکی تکی در محور جلو انجام می‌شود که ۱۴۳ اسب‌بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. ظرفیت پیمایش این خودروی الکتریکی طبق استاندارد NEDC برابر با ۵۰۱ کیلومتر گزارش شده است و از ۲۵ سپتامبر وارد بازار چین می‌شود.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود