وانت آیکون ۴x۴ مبتنی بر شورولت کلاسیک معرفی شد

پنج‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
شرکت آیکون، مدل بازسازی‌شده وانت کلاسیک شورولت سری Advance-Design متعلق به سال ۱۹۵۰ را با نام Icon ۴x۴ و مجهز به پیشرانه ۴۳۰ اسب بخاری LS3 معرفی کرد.

طی چند سال گذشته، تمایل فزاینده‌ای در ایالات متحده برای استفاده از وانت‌های کلاسیک بازسازی‌شده مشاهده می‌کنیم. تیم سازنده پیک‌آپ Icon ۴x۴ به خوبی با چنین موضوعی آشنایی دارد و آخرین پیشنهاد آن‌ها نسخه‌ای بازسازی‌شده از شورولت مدل ۱۹۵۰ است که در قالب نسخه قدیمی تریفت‌مستر (Old School Edition Thriftmaster) احیا شد.

نسخه‌ی کنونی اولین محصول آیکون از سری محصولات نسخه قدیمی تریفت‌مستر است، اگرچه اولین Thriftmaster این شرکت نیست. کسانی که با خودروهای کلاسیک و بازار مدل‌های بازسازی‌شده آشنایی دارند، می‌دانند که در جون ۲۰۱۹ شورولت مدل ۱۹۵۴ به نمایش گذاشته شد که تغییر شکل مدرن مشابهی را دریافت کرد. بااین‌حال نسخه قدیمی تریفت‌مستر با بقیه تفاوت دارد. بد نیست بدانید که این نسخه از روی وانت‌های قدیمی شورولت سری Advance-Design بازسازی‌شده است که پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۷ ظهور کردند. این وانت خاص قبلا به‌عنوان وانت مخصوص مزرعه و با طراحی ظاهری تقریبا زیبایی به فروش می‌رسید.

فرایند بازسازی کامل این خودرو باعث می‌شود تا کل بدنه برداشته و قطعات جدیدی جایگزین شوند؛ به عبارت دیگر تمام تجهیزات قدیمی شورولت با قطعات مدرن تعویض شده‌اند. پیشرانه خورجینی هشت سیلندر LS3 با جعبه‌دنده خودکار 4L85-E نیرو را به چرخ‌های عقب می‌فرستد و با ۴۳۰ اسب‌بخار قدرت، خروجی زیادی را دردسترس قرار می‌دهد. سیستم تعلیق مستقل با ترمزهای برمبو، سواری بسیار راحتی را برای این وانت فراهم می‌کند که حتی در برخی وانت‌های معمولی مجهز به استانداردهای مدرن و به تبع آن در مدل‌های ۷۰ سال پیش دیده نمی‌شود.

بااین‌حال، اگر از بیرون به وانت نگاه کنید، چنین به‌روزرسانی‌هایی را مشاهده نخواهید کرد. رینگ‌های سفارشی بزرگ‌تر به سبک مدل‌های کلاسیک با لاستیک‌های جدید وزن خودرو را تحمل می‌کنند و در نمای بیرونی از طرح دو رنگ سبز و سفید بدنه همراه‌با جزئیات ظریفی مانند نشان ICON روی گل‌گیرها استفاده می‌شود. کفی عقب با ساج آفریقایی تزئین‌شده توسط ریل‌های فولادی ضدزنگ دوباره اصلاح شده و فوق‌العاده به‌نظر می‌رسد.

در داخل کابین نیز تفاوت درخورتوجهی مشاهده نخواهید کرد، اگرچه صندلی‌های بزرگ چرمی، پنل‌های درها و هدلاینرها (پوشش سقف خودرو از جنس پارچه یا سایر الیاف‌ها) کاملا ارتقا یافته‌اند. داشبورد کلاسیک با تمام دکمه‌های رادیو و عملکردهای تهویه حفظ می‌شود. بااین‌حال، در داخل کابین آیکون از استریو بلوتوثی پنهان استفاده می‌کنند و سیستم تهویه مطبوع مدرن به خنک نگه داشتن راننده و مسافران کمک می‌کند. راننده با نشستن پشت فرمان، جلوداشبورد و نشانگرهای مدرن را با سوراخ‌های بیضی‌شکل مدل اصلی مشاهده خواهد کرد.

جاناتان وارد، بنیان‌گذار و طراح اصلی آیکون ۴x۴ گفت:

مطالب مشابه

نظرات