فورد از ربات‌ های چهارپای بوستون داینامیکس استفاده می‌کند

فورد از ربات‌ های چهارپای بوستون داینامیکس استفاده می‌کند

فورد از ربات‌های چهارپای بوستون داینامیکس به شکل سگ و مجهز به دوربین و اسکنر لیزری برای بررسی شرایط کارخانه‌های خود استفاده می‌کند. 

شرکت خودروسازی فورد از سگ ربات بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) در کارخانه‌های خود استفاده می‌کند. این شرکت دو ربات چهارپا را با نام‌های مستعار Fluffy و Spot اجاره کرده است تا از آن‌ها برای بررسی شرایط و کشیدن نقشه کارخانه تولیدی جعبه‌دنده ون دایک در میشیگان بهره ببرد.

سگ ربات بوستون داینامیکس / Boston Dynamics robot dog در کارخانه خودروسازی فورد / ford در حال بررسی شرایط

مارک گودریس، مدیر مهندسی دیجیتال فورد در این زمینه گفت:

ما کارخانه را طراحی و احداث می‌کنیم. پس از آن در طی سال‌ها، تغییراتی ایجاد می‌شود که به ندرت مستندسازی می‌شوند. اسکن یک کارخانه می‌تواند دو هفته طول بکشد. ما قبلا از سه‌پایه استفاده می‌کردیم و در اطراف کارخانه با توقف در مکان‌های مختلف قدم می‌زدیم و هر بار به مدت ۵ دقیقه در حالت ایستاده منتظر اسکن لیزری بودیم. با کمک Fluffy، ما قادر به انجام این کار در نیمی از همین زمان هستیم. ربات‌های چهارپای Fluffy و Spot همچنین به افزایش ایمنی کارگران کمک می‌کنند. سگ‌های رباتیک کوچک بوستون داینامیکس به فورد اجازه می‌دهند مناطقی از کارخانه‌ی خود را ببیند که «لزوماً برای انسان‌ها ایمن نیستند» و از پله‌ها، تسمه‌های نقاله و نقاط تنگ عبور می‌کنند.

ربات‌های Fluffy و Spot مجهز به پنج دوربین و یک اسکنر لیزری ۳۶۰ درجه هستند. این دو ربات سگ‌مانند با سرعت ۳ مایل‌برساعت و هر بار حداقل ۲ ساعت در کارخانه پرسه می‌زنند تا به مهندسان در جمع‌آوری اطلاعات مربوط به کارخانه کمک کنند. ربات‌ها می‌توانند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شوند که مسیر مشخصی را دنبال کنند، در جاده‌ها و زمین‌های مختلف حضور داشته باشند و در صورت افتادن می‌توانند خود را به حالت نرمال برگردانند. 

ربات‌های فورد هم‌اکنون دارای کنترل‌کننده هستند، اما برنامه این است که آن‌ها در نهایت از راه دور کنترل شوند. اگر این ربات‌ها عملکرد خوبی در کارخانه ون دایک داشته باشند، ممکن است فورد ربات‌های بیشتری را در سایر کارخانه‌ها در سراسر ایالات متحده مستقر کند.

سگ ربات بوستون داینامیکس / Boston Dynamics robot dog در حال قدم زدن در چمن سبز

اسکن کارخانه‌های فورد، اولین کار ربات‌ Spot نیست. ربات‌های بوستون داینامیکس همچنین به پزشکان کمک کرده است تا وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا را ارزیابی کرده و به انسان‌ها یادآوری کنند که پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی را در پارک‌های عمومی رعایت کنند. از این ربات همچنین برای نگه‌داری و بررسی وضعیت گله گوسفندان استفاده شده است و از جمله سایر موارد می‌توان به استفاده مجری سابق MythBusters از ربات چهارپای بوستون داینامیکس اشاره کرد. هم‌اکنون افراد می‌توانند این ربات‌ها را در سراسر آمریکا با قیمت ۷۵ هزار دلار برای مقاصد خود خریداری کنند. 

منبع engadget cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید