چرا جلوپنجره خودروهای الکتریکی بی ام و iNext متفاوت است؟

یک‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بی‌ام‌و از جلوپنجره جدید برای خودروی الکتریکی iNext رونمایی کرد که دارای مجموعه‌ای از فناوری‌های مدرن مانند رادار، دوربین و حسگرهای سیستم خودران است.

بی ‌ام ‌و از جلوپنجره کلیوی مورد استفاده در خودروی الکتریکی iNext رونمایی کرد که قرار است تا سال ۲۰۲۱ راهی خط تولید شود. باتوجه‌به اینکه BMW iNext یک خودرو تمام‌برقی خواهد بود، برای خنک کردن پیشرانه نیازی به جلوپنجره سنتی ندارد. بااین‌حال، خودروساز آلمانی تصمیم گرفته که قسمت جلوی این خودروی الکتریکی هنوز هم باید دارای جلوپنجره کلیوی باشد، گرچه این جلوپنجره کاملا توپر است و به‌جای فراهم کردن قابلیت خنک‌کاری، مجموعه‌ای از فناوری‌های مهم را در خود جای می‌دهد.

طبق گفته‌ی مسئولان بی‌ام‌و، جلوپنجره خودرو iNext دارای عملکردهای مختلف راداری، فناوری دوربین و سایر حسگرها است که برای اطمینان از آمادگی آن به منظور رانندگی کاملا خودران حیاتی هستند. این جلوپنجره در مرکز ساخت و فناوری سبک‌وزن لندشات گروه بی‌ام‌و (LuTZ) ساخته شده است. بی‌ام‌و از این جلوپنجره به‌عنوان چشم خودرو خودران و برقی iNext استفاده می‌کند و می‌گوید مرکز لندشات (Landshut) سایر قطعات نوآورانه از جمله سیستم محرکه برقی پیشرفته را برای این خودرو می‌سازد.

دکتر آندریاس ونت، عضو هیئت مدیره و مسئول شبکه خرید و تأمین قطعات بی‌ام‌و در این زمینه گفت:

بخش اصلی و زیربنایی بی‌ام‌و آی‌نکست، سیستم eDrive نسل پنجم این خودروساز خواهد بود که از باتری ۸۰ کیلووات ساعت سبک‌وزن بهره می‌برد و قادر است ۵۳۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود