تویوتا کمری 2021 رونمایی شد

یک‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
تویوتا کمری ۲۰۲۱ با مجموعه‌ای جدید از امکانات ایمنی و طیف وسیعی از مدل‌های بنزینی و هیبریدی رونمایی شد و به زودی راهی بازار جهانی می‌شود

تویوتا کمری ۲۰۲۱ به‌طور رسمی با تعداد زیادی به‌روزرسانی رونمایی شد و به‌زودی وارد بازار می‌شود. تغییرات درخورتوجه در این خودرو شامل مجموعه کاملا جدید Safety Sense ۲.۵ تویوتا، تیپ‌های جدید مانند XSE Hybrid و آپشن‌های متنوع‌تری است که برای حفظ این سدان پرفروش در بازار طراحی شده‌اند. خودرو تویوتا کمری تقریبا ۴۰ سال قدمت دارد و مدل فعلی آن از سال ۲۰۱۷ به بعد بدون تغییر باقی مانده بود.

مجموعه ایمنی Toyota Safety Sense ۲.۵ یکی از بزرگ‌ترین تغییرات کمری ۲۰۲۱ به شمار می‌رود. این گزینه‌ی استاندارد در کلیه نسخه‌های کمری ۲۰۲۱ وجود دارد و شامل نسخه ۲.۰ دوربین باکیفیت و قطعات رادار برای بهبود محدوده پاسخ، بهبود پاسخگویی در شرایط نور کم، سیستم پیشگیری از برخورد در تقاطع، دستیار فرمان اضطراری، کنترل کروز تطبیقی با امکان سبقت‌گیری آرام‌تر به‌همراه دستیار برقی و حتی دستیار تغییر خط حرکت می‌شود. تویوتا می‌گوید Safety Sense ۲.۵ در خودروی کمری ۲۰۲۱ عرضه شده اما به‌زودی در آینده نزدیک در سایر مدل‌ها نیز عرضه خواهد شد.

یکی از تیپ‌های جدید برای سال ۲۰۲۱، نسخه هیبریدی تویوتا کمری با نام XSE هیبرید است. خودروی هیبریدی تویوتا کمری XSE تقریبا مانند نسخه سنتی بنزینی XSE، از ظاهر جدید با تزئینات مشکی براق در جلوپنجره مشبک، چراغ‌های جلو LED و رینگ‌های جدید ۱۹ اینچی در قسمت بیرونی و همچنین امکانات متنوع چرمی در داخل کابین عرضه می‌شود. از نظر مکانیکی هیچ چیزی در تویوتا کمری ۲۰۲۱ تغییر نمی‌کند. تویوتا کمری هیبرید هنوز هم از پیشرانه هیبریدی چهار سیلندر ۲/۵ لیتری با ۲۰۸ اسب‌بخار قدرت و ۲۲۱ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد.

سایر تیپ‌های تویوتا کمری ۲۰۲۱ نیز سهم خود را در به‌روزرسانی‌های بصری دریافت می‌کنند. از جمله مهم‌ترین موارد می‌توان به بازطراحی جلوپنجره، حذف تیپ پایه L و جایگزینی آن با تیپ جدید LE اشاره کرد. علاوه بر پیشرانه هیبریدی یادشده در بالا، انتخابی از دو پیشرانه بنزینی سنتی نیز وجود دارد که شامل پیشرانه ۲/۵ لیتری چهار سیلندر و پیشرانه ۳/۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر می‌شود. پیشرانه اولی ۲۰۳ اسب‌بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر تحویل می‌دهد، درحالی‌که نسخه‌ی قدرتمندتر خورجینی ۶ سیلندر ۳۰۱ اسب‌بخار قدرت و ۳۶۲ نیوتن‌متر تولید می‌کند.

دو نمایشگر جدید به فضای داخل کابین تویوتا کمری ظاهر مدرنی می‌دهند. خریداران اکنون می‌توانند از بین صفحه‌نمایش لمسی ۷ اینچی شناور جدید یا صفحه‌نمایش لمسی شناور ۹ اینچی مشابه با نمایشگر تویوتا RAV4، انتخاب کنند. تیپ‌های XLE و XSE همچنین نمایشگر جلو داشبورد دیجیتالی ۷ اینچی و صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی هدآپ را ارائه می‌دهند. آن‌طور که گفته می‌شود، تویوتا کمری مدل ۲۰۲۱ دارای ۱۷ تیپ مختلف است که می‌تواند به طیف وسیعی از علایق مشتریان پاسخ دهد.

مشخصات فنی دقیق انواع خودرو تویوتا، مقایسه‌ی آن‌ها با محصولات برندهای دیگر، بحث و تبادل نظر پیرامون آن‌ها، پرسش و پاسخ کاربران و کارشناسان به‌همراه گالری تصاویر اتومبیل‌های این خودروساز ژاپنی را در بخش محصولات زومیت ببنید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود