خودروهای خودران مرسدس بنز با کمک انویدیا به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت می‌کنند

خودروهای خودران مرسدس بنز با کمک انویدیا به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت می‌کنند

به‌دنبال قطع همکاری مرسدس بنز با بی‌ام‌و در زمینه فناوری خودرو خودران، این شرکت با انویدیا برای توسعه معماری قابلیت به‌روزرسانی نرم‌افزاری همکاری می‌کند.

مرسدس بنز پس از گذشت یک هفته از قطع همکاری با بی‌ام‌و در زمینه فناوری رانندگی خودران، به سراغ NVIDIA رفت تا با همکاری این شرکت بزرگ وقت خود را هدر ندهد. طبق مشارکت جدید، مرسدس بنز و انویدیا «سیستم محاسباتی درون خودرو و زیرساخت‌های محاسبات هوش مصنوعی» را ایجاد می‌کنند که از سال ۲۰۲۴ راهی خط تولید این خودروساز آلمانی می‌شود.

درحالی‌که ممکن است این خبر خیلی هیجان‌انگیز به‌نظر نرسد، اما سیستم جدید باعث می‌شود خودروهای آینده مرسدس بنز از نظر فناوری رانندگی خودران، قابل ارتقا باشند. این رویکرد شبیه تسلا است زیرا خودروساز برقی آمریکایی به‌طور مرتب ویژگی‌های جدید رانندگی خودران را به وسایل نقلیه موجود اضافه می‌کند. به‌طور ویژه، تسلا سال گذشته قابلیت فراخوانی هوشمند (Smart Summon) را به بازار عرضه کرد.

نمای اصلی خودرو خودران / autonomous car مرسدس بنز / mercedes benz با قابلیت آپدیت بی سیم نرم افزاری

احتمالاً در ماه‌های آینده جزئیات بیشتری از نتایج این همکاری خواهیم شنید، اما این دو شرکت فعلا آن را «معماری جدید تعریف‌شده برای نرم‌افزار» ساخته‌شده روی پلتفرم DRIVE NVIDIA توصیف کرده‌اند. آن‌ها در ادامه گفتند که این معماری جدید امکان ارائه پیشرفته‌ترین عملکردهای رانندگی خودران از جمله خودکار شدن مسیرهای معین از آدرسی به آدرس دیگر را فراهم می‌کند.

همچنین کاربردهای ایمنی و رفاهی بی‌شماری در آینده وجود خواهد داشت و مشتریان به لطف به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری بی‌سیم می‌توانند با گذشت زمان، قابلیت‌های جدیدی را خریداری و اضافه کنند. مرسدس بنز همچنین از خدمات اشتراکی نیز نام برد، بنابراین به‌نظر می‌رسد برخی از ویژگی‌های رانندگی خودران ممکن است به هزینه سالانه نیاز داشته باشد.

مرسدس بنز و انویدیا به‌طور مشترک کاربردهای هوش مصنوعی و خودرو خودران را که توسط SAE در دسته‌‌های سطح ۲ و ۳ تعریف شده‌اند، توسعه می‌دهند. آن‌ها همچنین با هم روی سیستم‌های پارکینگ خودران که در سطح ۴ خودمختاری وجود دارد، کار می‌کنند.

نمای اصلی خودرو خودران / autonomous car مرسدس بنز / mercedes benz مجهز به سیستم هوش مصنوعی انویدیا / nvidia

به‌گفته‌یالا کالنیوس، مدیرعامل دایملر، این پلتفرم جدید به سیستمی کارآمد، متمرکز و تعریف‌شده برای نرم‌افزار در خودروهای آینده مرسدس بنز تبدیل خواهد شد. کالنیوس افزود:

معماری محاسباتی هوش مصنوعی انویدیا به ما کمک می‌کند تا مسیر خود را به سمت رانندگی خودران ساده کنیم. این قابلیت‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید که ازطریق بی‌سیم بارگیری می‌شوند، ایمنی را بهبود می‌بخشند، ارزش محصولات را افزایش می‌دهند و لذت مالکیت را برای کلیه مشتریان مرسدس بنز به ارمغان می‌آورند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده