مک لارن 650S با تیونینگ لیبرتی واک معرفی شد

مک لارن 650S با تیونینگ لیبرتی واک معرفی شد

تیونر ژاپنی لیبرتی واک در یک پروژه‌ی جدید، مک‌لارن 650S اسپایدر را به کیت بدنه الهام گرفته از حادثه اتمی چرنوبیل مجهز کرده است. این سوپراسپرت در نزدیکی نیروگاه چرنوبیل رونمایی شد.

با دیدن مک‌لارن 650S اسپایدر با تیونینگ لیبرتی واک (Liberty Walk)، چیزی که بار اول به‌ ذهن می‌رسد نمایی سوخته از پوسته‌ی این خودرو مک‌لارن است؛ یا به‌نظر می‌رسد صرفا یک کار هنری روی بدنه‌ی خودرو انجام شده است. اما در حقیقیت طراحی آن آخر‌الزمان را القاء می‌کند؛ ویدئویی که از این خودروی سوپراسپرت در سایت چرنوبیل منتشر شده بیشتر به این موضوع دامن زده است.

این خودرو با تیونینگ لیبرتی واک، از کیت سفارشی بدنه بهره می‌برد که شامل بیرون‌آمدگی گلگیر‌ها و دامنه‌ی خودرو در دو طرف، سپر عقب بهبود‌یافته همراه دفیوزر، یک باله‌‌ی بزرگ عقب و رینگ‌های اختصاصی است. همچنین، ارتفاع این سوپراسپرت بریتانیایی کاهش یافته است؛ البته کیت بدنه‌ نیز باعث القا‌ی ارتفاع کم خودرو در ذهن بیننده می‌شود.

مک‌لارن 650S اسپایدر با تیونینگ لیبرتی واک

این تیونر ژاپنی صحبتی از تقویت پیشرانه نکرده است. بنابراین به‌نظر می‌رسد این محصول از همان موتور ۳/۸ لیتری تویین‌توربو V8 مک‌لارن با قدرت ۶۴۱ اسب‌بخار و گشتاور ۶۷۸ نیوتن‌متر استفاده می‌کند. مک‌لارن 650S اسپایدر در حالت استاندارد، قادر است در عرض ۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر‌بر‌ساعت برسد و سرعت نهایی آن نیز ۳۲۹ کیلومتر‌بر‌ساعت است.

در ویدئو کوتاهی که منتشر شده، مک‌لارن لیبرتی واک در ساختمان‌ متروکه‌ای دیده می‌شود؛ این ساختمان واقع‌در شهر پریپات اوکراین است که در نزدیکی نیروگاه اتمی چرنوبیل قرار دارد. با صرف کمی بنزین، خودرو شروع به حرکت می‌کند و درنهایت از منطقه‌ی ممنوعه دور می‌شود. استفاده از ماسک اتمی درکنار نمایش صحنه‌‌ی این منطقه نیز جلوه‌ی ویژه‌ای به این کار هنری بخشیده است.

لینک دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع topgear carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده