استون مارتین از پیشرانه V6 جدید رونمایی کرد

چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
استون مارتین از پیشرانه خورجینی ۶ سیلندر ۳ لیتری با نام TM01 رونمایی کرد که احتمالاً قدرتی حدود ۱۰۰۰ اسب‌بخار دارد و در ابرخودرو والهالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استون مارتین برای ساخت پیشرانه جدید ۳ لیتری V6 مجهز به توربوشارژر دوگانه تلاش می‌کند و به‌تازگی اولین ویدئو و تصاویر را از این پیشرانه جدید منتشر کرده است. پیشرانه‌ی خورجینی ۶ سیلندر جدید TM01 نام دارد، اولین پیشرانه طراحی داخلی استون مارتین از سال ۱۹۶۸ خواهد بود و در سال ۲۰۲۲ با ابرخودرو والهاها (Valhalla) به بازار عرضه خواهد شد.

پیشرانه‌ی V6 استون مارتین از پیکربندی «Hot V» بهره می‌برد که به آن امکان می‌دهد قدرت عالی و پشتیبانی بالا از برقی‌سازی داشته باشد و وزن آن را به کمتر از ۲۰۰ کیلوگرم برساند. این پیشرانه همچنین دارای سیستم کارتل خشک است و در ابرخودروی والهالا، با سیستم هیبریدی همراه می‌شود و همچنین طراحی شده تا تمام الزامات آلایندگی یورو ۷ را در آینده برآورده سازد.

یورگ راس، مهندس ارشد سیستم محرکه استون مارتین گفت:

استون مارتین هنوز مشخصات فنی این پیشرانه را تأیید نکرده است. با این حال، اسناد رسمی ارائه شده به نمایندگی‌های مربوط به استون مارتین والهالا در سال گذشته تأیید کرد که خودروساز بریتانیایی ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت را برای آن به‌عنوان هدف نهایی در نظر دارد. همراه پیشرانه، جعبه‌دنده هشت سرعته دوکلاچه با الهام از خودروهای فرمول یک وجود خواهد داشت. استون مارتین انتظار دارد این ابرخودرو در مدت زمان ۲/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن به بیش از ۳۵۴ کیلومتربرساعت برسد.

تولید استون مارتین والهالا در سطح جهانی تنها به ۵۰۰ دستگاه محدود می‌شود و قیمت آن ۸۷۵٬۰۰۰ پوند (بیش از یک میلیون دلار) خواهد بود.

مطالب مشابه

نظرات