مک لارن 720S تیونینگ Prior Design معرفی شد

مک لارن 720S تیونینگ Prior Design معرفی شد

شرکت تیونینگ آلمانی Prior Design کیت بدنه‌ی عریض و جذابی برای مک‌لارن 720S معرفی کرده است که تنها در ۱۰ نمونه عرضه می‌شود.

تقریبا دو هفته‌ی پیش، مک‌لارن جدیدترین محصولش را رونمایی کرد. مدل 765LT پرچم‌دار جدید در سری خودروهای سوپر مک‌لارن (Super Series) است که ۷۵۴ اسب‌بخار قدرت و تنها ۱،۲۲۹ کیلوگرم وزن دارد. مک‌لارن 765LT نسخه‌ی ارتقا داده‌شده از مدل 720S و یکی از خودروهای سوپراسپرت برتر جهان محسوب می‌شود.

مک‌لارن 765LT طراحی زیبایی دارد؛ اما شرکت تیونینگ پرایر دیزاین (Prior Design) ظاهر دیگری برای 720S خواستنی پیشنهاد می‌کند. محصول جدید پرایر دیزاین کیت بدنه‌ی عریض و تهاجمی 720S است که ظاهری مشابه پروژه‌های تیونینگ ژاپنی راکت بانی (Rocket Bunny) و لیبرتی واک (Liberty Walk) دارد.


McLaren 720S Prior Design

مقاله‌ی مرتبط:

بخش اصلی جذابیت کیت‌های بدنه‌ی عریض گِل‌گیرهای برجسته محسوب می‌شود که 720S با تیونینگ پرایر دیزاین ظاهری فوق‌العاده تهاجمی پیدا کرده است. پنل‌های برجسته و عریض در بخش‌های مخلتف بدنه در ترکیب با اسپلیتر و بالچه‌های سپر جلو باعث شده است 720S ظاهری منحصربه‌فرد پیدا کند. متخصصان پرایر دیزاین علاوه‌بر گِل‌گیرهای برجسته، رکاب جانبی و بال و دیفیوزر عقب فیبرکربنی هم برای سوپراسپرت مک‌لارن در نظر گرفته‌اند.

برجسته و عریض‌کردن گِل‌گیرها به‌معنی نصب لاستیک و رینگ بزرگ‌تر است. در این مجموعه، پرایر دیزاین قطعات سفارشی از رینگ‌های اختصاصی با اندازه‌ی ۲۰ و ۲۱ اینچ در جلو و عقب استفاده کرده است. با اینکه رینگ و لاستیک و پنل‌های عریض بدنه در نزدیک‌کردن خودرو به سطح زمین نقش مهمی ایفا می‌کند، این تیونر آلمانی ارتفاع سسیتم تعلیق را هم با استفاده از فنرهای سفارشی با قیمت ۱/۲۹۹ یورو (معادل ۱/۶۶۵ دلار) کاهش داده است.

McLaren 720S Prior Design


تغییرات پرایر دیزاین برای مک‌لارن 720S شامل کیت بدنه، رینگ، لاستیک و تعلیق خلاصه می‌شود و پیشرانه‌ی چهارلیتری V8 تویین‌توربوشارژ با قدرت ۷۱۰ اسب‌بخار و گشتاور ۷۷۰ نیوتن‌متر درکنار سیستم انتقال قدرت و جعبه‌دنده‌ی هفت‌سرعته‌ی دوکلاچه‌ی استاندارد کارخانه‌ای د‌ست‌نخورده باقی مانده است. بااین‌حال، همان‌طورکه در چند سال گذشته دیده‌ایم، قدرت مک‌لارن 720S با تیونینگ ساده ECU به‌راحتی به ۸۰۰ اسب‌بخار می‌رسد.

پرایر دیزاین فقط ۱۰ دستگاه مک‌لارن 720S با کیت بدنه‌ی عریض عرضه خواهد کرد. این ۱۰ دستگاه به‌صورت مجموعه‌ی کامل با کیت بدنه فروخته می‌شوند و قطعات تولیدی پرایر دیزاین به‌صورت جداگانه دردسترس قرار نمی‌گیرد. درصورت درخواست مشتری، شخصی‌سازی کابین و نصب سیستم اگزوز اسپرت اختصاصی هم انجام می‌شود. مثل بسیاری از پروژه‌های تیونینگ که شخصی‌سازی و سفارش قطعات مختلف درسطح گسترده انجام می‌شود، کیت بدنه‌ی پرایر دیزاین هم قیمت پایه‌ی مشخصی ندارد. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده