شاسی بلند آفرود منصوری Xerocole رونمایی شد

شاسی بلند آفرود منصوری Xerocole رونمایی شد

شرکت تیونینگ منصوری از خودرویی به نام Xerocole رونمایی کرد که بر اساس شاسی بلند آفرود Can-Am ماوریک ساخته شده است. 

شرکت تیونینگ منصوری قصد داشت در نمایشگاه خودروی ژنو از ۱۱ محصول جدید رونمایی کند؛ اما لغو شدن نمایشگاه سبب شد تا منصوری اقدام به رونمایی آنلاین از محصولات جدید خود کند. منصوری خودروی Xerocole را بر اساس مدل ۲۰۲۰ شاسی بلند Can-Am ماوریک X3 ساخته است. ماوریک X3 خودروی کوچک دو نفره‌ای است که ۱۹۵ اسب بخار قدرت دارد. 

Mansory Xerocole

البته چنین قدرتی برای منصوری کافی نیست و به همین دلیل این تیونر آلمانی قدرت موتور ماوریک را تا ۲۲۲ اسب بخار افزایش داده است. این میزان قدرت برای یک خودروی دو نفره‌ی کوچک بسیار زیاد است، به خصوص که این خودرو بر اساس خودروی دیگری ساخته شده است که سه سال متوالی برنده‌ی مسابقات رالی داکار در کلاس خود بود. 

اطلاعات زیادی از تغییرات در این خودرو منتشر نشده است اما می‌دانیم که قوی‌ترین نسخه‌ی ماوریک که X3 X RC Turbo RR نام دارد از پیشرانه‌ی ۳ سیلندر توربوشارژ با حجم ۰/۹ لیتر استفاده می‌کند. منصوری توربوشارژر بزرگ‌تر، اینترکولر جدید و ورودی هوای بزرگ‌تری را روی این پیشرانه کوچک نصب کرده است. 

منصوری قسمت‌هایی از بدنه‌ی Xerocole را نیز از فیبرکربن ساخته است. این قسمت‌ها شامل سقف، ستون B، کاپوت و پنل‌های جانبی هستند. در بخش داخلی نیز Xerocole دارای روکش چرم و آلکانترا با تزیین نارنجی روی صندلی‌ها، فرمان و اهرم تعویض دنده است. 

Mansory Xerocole

در کنار این تغییرات در قسمت‌های مختلف بیرون و درون خودروی Xerocole لوگوی منصوری دیده می‌شود. هنوز مشخص نیست که منصوری برای این تغییرات چه قیمتی تعیین کرده است؛ اما خودروی Can-Am ماوریک X3 X RC Turbo RR در حالت استاندارد ۲۹ هزار و ۵۹۹ دلار قیمت دارد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده