با شیوع کرونا نمایشگاه خودروی نیویورک به تعویق افتاد

با شیوع کرونا نمایشگاه خودروی نیویورک به تعویق افتاد

به دلیل شیوع ویروس کرونا در آمریکا، نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۲۰ لغو شد و طبق برنامه‌ریزی‌های جدید در ماه اوت سال جاری میلادی برگزاری می‌شود.

با وجود اطمینان‌بخشی‌های مکرر برای برگزاری نمایشگاه خودرو نیویورک در موعد مقرر و طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی، این رویداد به‌طور رسمی به تأخیر افتاد. در نامه الکترونیکی اتحادیه فروشندگان بزرگ خودرو نیویورک آمده که نگرانی‌های مداوم درباره‌ی سلامتی مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا آن‌ها برنامه را تغییر دهند. درنتیجه، تاریخ برگزاری نمایشگاه از ماه آوریل به اوت انتقال می‌یابد. از هم‌اکنون‌، روزهای کنفرانس مطبوعاتی برای ۲۶ و ۲۷ اوت برنامه‌ریزی شده است درحالی‌که نمایش عمومی محصولات بین ۲۸ اوت تا ۶ سپتامبر برگزار می‌شود.

New York Auto Show / نمایشگاه خودرو نیویورک

نیازی به گفتن نیست که این تأخیر درخورتوجه است و احتمالاً باعث می‌شود تعدادی از خودروسازان در رونمایی از محصولات خود به تجدیدنظر بپردازند. هم‌اکنون مشخص نیست که چه اتفاقی در آینده خواهد افتاد، اما خودروسازان می‌توانند کاری شبیه نمایشگاه خودرو ژنو و اجرای نمایشگاه خودرو دیجیتال انجام دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای رویدادهای کوچک‌تر تصمیم بگیرند، اما به‌نظر می‌رسد برگزاری چنین رویدادهایی حداقل در آینده نزدیک بعید باشد. برخی شرکت‌ها سفر کارمندان خود را محدود می‌کنند و جنرال موتورز مسافرت‌های مطبوعاتی و همچنین رونمایی از مدل برنامه‌ریزی‌شده‌ی کادیلاک Lyriq را لغو کرده است.

New York Auto Show / نمایشگاه خودرو نیویورک

در هر صورت تردیدهای زیادی وجود دارد که نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۲۰ مانند همیشه بزرگ و مهم باشد. آئودی، بی‌ام‌و و مرسدس بنز قبلا تصمیم گرفتند از شرکت در رویداد امسال انصراف دهند و تعجب نخواهیم کرد اگر سایر شرکت‌ها نیز از این اقدام پیروی کرده و تأخیر افتادن چند ماهه نمایشگاه را بهانه عدم شرکت معرفی کنند. گفتنی است نمایشگاه بین‌المللی خودرو نیویورک (NYIAS) اکنون پس از جشنواره سرعت گودوود و نمایشگاه بین‌المللی خودرو آمریکای شمالی در دیترویت برگزار می‌شود.

مارک شاینبرگ، رئیس اتحادیه فروشندگان بزرگ خودرو نیویورک گفت:

ما در حال انجام این اقدام خارق‌العاده برای کمک به محافظت از شرکت‌کنندگان، غرفه‌داران و کلیه شرکت‌کنندگان به منظور محافظت در برابر ویروس کرونا هستیم. طی ۱۲۰ سال، جمله‌ی «نمایشگاه باید ادامه یابد» به‌شدت در DNA ما جاسازی شده است و اگرچه تصمیم به جابجایی تاریخ برگزاری نمایشگاه آسان نبود، اما اولویت اصلی ما با سلامتی و رفاه تمام کسانی است که در این رویداد تاریخی شرکت می‌کنند. 

ویروس کرونا

تصمیم به تعویق نمایشگاه خودرو نیویورک اندکی پس از آن صورت گرفت که اندرو کومو، فرماندار نیویورک ۳۱ مورد مبتلا به ویروس کرونا را در این ایالت تأیید کرد؛ درحالی که شمار مبتلایان در کل این کشور به ۱۷۳ مورد می‌رسد. فرماندار همچنین برای مقابله با گسترش ویروس کرونا، گارد ملی را در شهر New Rochelle مستقر کرده و مدارس، عبادتگاه‌ها و سایر مراکز اجتماعات بزرگ را در شعاع یک مایلی تا ۲۵ مارس وادار به تعطیلی کرده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده