دوج چلنجر Redeye با تیونینگ هنسی ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت معرفی شد

دوج چلنجر Redeye با تیونینگ هنسی ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت معرفی شد

تیونر آمریکایی هنسی نسخه‌ای قدرتمند از دوج چلنجر SRT Redeye روانه بازار کرد که ۱،۰۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۱،۲۸۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

دوج چلنجر SRT Redeye در حالت استاندارد ۷۹۷ اسب‌بخار قدرت و ۹۵۷ نیوتن‌متر گشتاور توسط پیشرانه ۶/۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ تولید می‌کند که نشان از قدرت بالای آن دارد.

Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye / دوج چلنجر

با این وجود به‌نظر می‌رسد که چنین ارقامی از قدرت و گشتاور برای شرکت تیونینگ هنسی کافی نیست؛ زیرا تیونر آمریکایی تصمیم گرفت که Redeye را با پکیج HPE1000 خود همراه‌با برخی قطعات از جمله سوپرشارژر ۲/۶۵ لیتری، ارتقای پولی و قطعات دریچه گاز، مبدل‌های کاتالیست و سوپاپ کناری سوپرشارژر به‌روزرسانی کند.

Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye / دوج چلنجر

تیونینگ HPE1000 که برای خودروهای مدل سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در دسترس است، قدرت چلنجر را به ۱،۰۳۵ اسب‌بخار در ۶،۵۰۰ دوربردقیقه و ۱،۲۸۵ نیوتن‌متر گشتاور در ۴۲۰۰ دوربردقیقه می‌رساند. این اعداد هنگامی قابل دستیابی هستند که خودرو با بنزین مسابقه‌ای کار کند و حتی تیونر تگزاسی ادعا می‌کند که خروجی فوق‌العاده ۸۸۰ اسب‌بخار و ۱،۰۹۳ نیوتن‌متر روی چرخ‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. 

Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye / دوج چلنجر

بدون تیونینگ هنسی، دوج چلنجر SRT Redeye می‌تواند تنها در ۳/۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن نیز به ۳۲۶ کیلومتربرساعت می‌رسد. همچنین این خودرو می‌تواند در  ۱۰/۸ ثانیه مسیر ۴۰۰ متری را بپیماید. 

قیمت چلنجر Redeye از ۷۰،۲۴۵ دلار شروع می‌شود که به ترتیب ۵۰۰۰ دلار و ۱۱،۰۰۰ دلار بیشتر از مدل‌های Hellcat Widebody و Hellcat است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده