بنتلی کانتیننتال GT V8 با تیونینگ منصوری رونمایی شد

پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت تیونینگ منصوری این‌بار با ایجاد تغییرات ظاهری و فنی در بنتلی کانتیننتال GT V8 مدل کانورتیبل طرفداران خود را متحیر کرده است.

نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد؛ اما این امر نتوانست مانع درخشش شرکت‌هایی نظیر منصوری شود. اگرچه‌ عدم برگزاری نمایشگاه باعث شد تا لذت ملاقات با شاهکارهای منصوری نظیر بنتلی کانتیننتال GT V8 مدل کانورتیبل از علاقه‌مندان دریغ شود.

تازه‌ترین محصول منصوری با رنگ بدنه‌ی مشکی مات عرضه شده است، اما برخلاف رنگ مات، در اولین نگاه مبهوت زرق‌وبرق این شاهکار خواهید شد. منصوری با استفاده از کیت بدنه و تغییر کاپوت، سپر جلو و عقب و رکاب‌ها ظاهری تهاجمی‌تر به این خودروی اصیل و لوکس بخشیده است.

منصوری تلاش کرده تا نسخه‌ای کاملا متفاوت از نمونه‌های استاندارد ارائه دهد و این کار را با تغییر تمام جزئیات در داخل و خارج از خودرو انجام داده است. برای تزیینات داخلی، منصوری از چرمی سبز رنگ با نام «chrome-oxite» استفاده کرده است که به‌طور کامل در کارگاه منصوری تولید شده است. استفاده از این رنگ خارق‌العاده در چرم و به‌کارگیری آن با فیبرکربن در تزیینات داخلی بنتلی کانتیننتال GT V8 را به یک اثر هنری بدل کرده است. در همه جا حتی کف خودرو این تزیینات چرم با دوخت طرح الماس به چشم می‌خورد.

تغییرات در این خودرو تنها به ظاهر محدود نمی‌شود، بلکه منصوری با استفاده از یک سیستم اگزوز سفارشی و اعمال تغییرات روی واحد کنترل مرکزی خودرو (ECU)، توانسته قدرت تولیدی پیشرانه را از ۵۸۲ به ۶۴۰ اسب‌بخار و گشتاور را از ۷۷۰ به ۸۹۰ نیوتن‌متر ارتقا دهد. تمام این تغییرات سبب شده که بنتلی کنتیننتال GT V8 منصوری مدل کانورتیبل در ۳/۸ ثانیه و نسبت به نسخه‌ی استاندارد کارخانه ۰/۱ ثانیه سریع‌تر از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت دست یابد و حداکثر سرعت آن از ۳۱۸ به ۳۲۹ کیلومتربرساعت برسد. منصوری به معنای واقعی کلمه سرتاپای این خودرو را دست‌خوش تغییرات کرده است، به‌طوری‌که حتی تزیینات سبز رنگ به پیشرانه هم سرایت کرده‌اند. منصوری جزییات قیمت و تعداد تولید این خودرو را منتشر نکرده است، اما می‌توان انتظار داشت که این نسخه‌ی بسیار خاص، کمیاب و لوکس از بنتلی بسیار گران‌تر از مدل استاندارد کارخانه باشد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود