ID.4 نخستین کراس اور برقی فولکس واگن خواهد بود

ID.4 نخستین کراس اور برقی فولکس واگن خواهد بود

در پی لغو نمایشگاه خودرو ژنو به‌‌علت شیوع ویروس کرونا، فولکس‌واگن به‌طور اینترنتی اولین کراس‌اور تمام‌برقی خود، ID.4 را رونمایی کرد که امسال به بازار عرضه می‌شود.

سال گذشته، فولکس‌واگن اولین خودرو تمام‌الکتریکی تولید انبوه خود با نام ID.3 را رونمایی کرد. فولکس‌واگن ID.3 اولین عضو خانواده‌ی ID بود که ازجمله وسایل نقلیه با انتشار آلایندگی صفر برای بازار جهانی است. این هاچ‌بک جمع‌وجور الکتریکی، تنها در سبد محصولات فولکس‌واگن قرار نخواهد گرفت؛ بلکه نسخه‌ای بلندتر و بزرگ‌تر از آن نیز تولید می‌شود.

Volkswagen ID.4 Crossover / کراس اور فولکس واگن ID

خودرو مفهومی فولکس‌واگن ID کروز که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، اولین کراس‌اور برقی این برند بود. حالا و پس از لغو نمایشگاه خودرو ژنو، فولکس‌واگن تولید کراس‌اور برقی خود با نام ID.4 را تأیید کرد.

Volkswagen ID.4 Crossover / کراس اور فولکس واگن ID

فولکس‌واگن در مراسمی اینترنتی اعلام کرد ID.4 اولین عضو خانواده‌ی ID خواهد بود که وارد بازار ایالات متحده خواهد شد. ID.4 دقیقا مانند ID.3 در اروپا و چین و ایالات متحده تولید و فروخته می‌شود و از پلتفرم سیستم محرکه‌ی برقی بسیار انعطاف‌پذیر و ماژولار MEB بهره می‌برد.

جزئیات موجود درباره‌ی ID.4 هم‌اکنون اندک است؛ اما فولکس‌واگن تأیید کرد این مدل هم در طرح محرک عقب و هم چهارچرخ محرک دردسترس خواهد بود که نوع اول آن پیکربندی اصلی در هنگام عرضه است. به‌منظور داشتن مرکز ثقل پایین و توزیع وزن مناسب، باتری ولتاژبالای فولکس‌واگن ID.4 در مرکز قسمت زیرین قرار می‌گیرد.

Volkswagen ID.4 Crossover / کراس اور فولکس واگن ID

فولکس‌واگن درباره‌ی فضای داخلی این خودرو الکتریکی اعلام کرده است کابین کاملا دیجیتالی خواهد داشت که در درجه‌ی اول با استفاده از لمس سطوح و کنترل هوشمند صوتی و بصری تجهیز می‌شود. طبق ادعای خودروساز بزرگ آلمانی، ID.4 بسته به نوع باتری و سیستم محرکه، تا ۸۰۵ کیلومتر شعاع حرکتی دارد. شمارش معکوس برای عرضه‌ی اولین کراس‌اور برقی فولکس‌واگن آغاز شده است که تاریخ شروع آن امسال خواهد بود. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده