سوپراسپرت VLF Force 1 V10 هنریک فیسکر حراج می‌شود

سوپراسپرت VLF Force 1 V10 هنریک فیسکر حراج می‌شود

سوپراسپرت VLF Force 1 V10 خودرویی سفارشی به‌حساب می‌آید که به‌طور اختصاصی برای هنریک فیسکر ساخته شده است. این خودرو براساس دوج وایپر V10 تولید و حالا برای فروش گذاشته شده است. 

خودرو Force 1 V10 کوپه یکی از محصولات خاص VLF است که مدل فروشی به سفارش هنریک فیسکر ساخته شده است. همان‌طورکه ممکن است شما نیز حدس زده باشید، فیسکر خودرو VLF Force 1 V10 را خودش طراحی کرده است و حرف F در نام این خودرو نیز به‌ نام وی اشاره می‌کند. سایر حروف، یعنی VL، نیز نشان‌دهنده‌ی گیلبرت ویلاریل و باب لوتز است. 

VLF Force 1 V10

از زمانی‌که این تیم تصمیم گرفت خودرو جدید یادشده را طراحی کند، قرار شد محصول جدید آن‌ها براساس دوج وایپر شکل بگیرد. سازندگان VLF Force 1 V10 براساس پلتفرم دوج وایپر بدنه‌ای اختصاصی از جنس فیبرکربن طراحی کردند. استفاده از فیبرکربن در این خودرو فقط برای دستیابی به ظاهر زیبا نیست؛ بلکه وزن خودرو را نیز کاهش داده است؛ به‌طوری‌که وزن VLF Force 1 V10 تنها ۱،۵۴۲ کیلوگرم است. 

VLF Force 1 V10

تغییرات در کابین VLF نیز ادامه دارند و در این بخش، می‌توان به تودوزی آلکانترا و صندلی‌های چرمی اشاره کرد. سرنشینان درون کابین موارد دیگری چون تزیین فیبرکربنی و غربیلک فرمان اسپرت و دسته‌دنده‌ی آشنای وایپر را نیز مشاهده می‌کنند. پیشرانه‌ی ۸/۴ لیتری V10 دوج وایپر به‌خودی‌خود بسیار قدرتمند است؛ ولی VLF تصمیم گرفته آن را بازهم ارتقا دهد. 

VLF Force 1 V10

به‌لطف اعمال تغییرات در سرسیلندر و میل‌سوپاپ‌، قدرت موتور وایپر در VLF Force 1 V10 به ۷۴۵ اسب‌بخار و گشتاور آن به ۸۶۵ نیوتن‌متر رسیده است. این پیشرانه به جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی متصل است و می‌تواند VLF Force 1 V10 را در سه ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر‌بر‌ساعت برساند. حداکثر سرعت VLF Force 1 V10 نیز ۳۵۱ کیلومتر‌بر‌ساعت است و مسافت ۴۰۰ متر را نیز در ۱۰/۹۷ ثانیه و با حداکثر سرعت ۲۲۰/۲۹ کیلومتر‌بر‌ساعت طی می‌کند. 

VLF Force 1 V10

شرکت VLF در ابتدا قصد داشت ۵۰ دستگاه از مدل VLF Force 1 V10 تولید کند؛ اما درنهایت، فقط پنج دستگاه ساخته شد و همین VLF Force 1 V10 را به خودرویی بسیار خاص تبدیل می‌کند. این مدل خاص نیز به این دلیل که برای هنریک فیسکر ساخته شده است، در بین پنج نمونه تولیدی، خاص‌تر محسوب می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده