ولوو S90 و V90 مدل ۲۰۲۱ با فناوری نیم هیبریدی رونمایی شدند

ولوو S90 و V90 مدل ۲۰۲۱ با فناوری نیم هیبریدی رونمایی شدند

ولوو S90 و V90 و V90 کراس‌کانتری مدل ۲۰۲۱ با سیستم محرکه نیم‌هیبریدی و تغییراتی در طراحی بدنه و کابین رونمایی شدند.

با وجود اینکه تقریبا چند سالی از حضور سدان ولوو S90 و استیشن V90 در بازار می‌گذرد، اما هنوز هم دربین زیباترین خودروهای بازار باقی مانده‌اند.

2021 Volvo S90 / ولوو

تغییراتی که در طراحی مدل‌های ۲۰۲۱ ایجاد شده‌اند شامل چراغ‌های مه‌شکن جدید، اسپویلر کمی متفاوت به‌همراه ظاهری جدید برای قسمت پایین سپر، چراغ‌های عقب تمام LED ولوو V90 و V90 کراس‌کانتری با چراغ‌های راهنمای ترتیبی، رنگ‌های جدیید بدنه و چند طرح جدید رینگ می‌شود.

با ورود به داخل کابین، ولوو S90 و V90 مدل ۲۰۲۱ از سیستم صوتی بهتر Bowers and Wilkins همراه‌با آمپلی‎فایر و سیستم حذف نویز خودرو استفاده می‌کنند. سیستم تصفیه هوا که در ابتدا روی نسخه‌های مخصوص بازار چین ولوو S90 و V90 معرفی شده‌اند، به نسخه‌های جهانی نیز اضافه می‌شود.

سیستم صوتی جدید و فناوری تصفیه هوا هم‌اکنون برای مدل‌های کوچکتر «60» نیز موجود است. علاوه بر این، دو تیپ از S90 و V90 دارای دو پورت شارژ USB-C به‌جای خروجی‌های ۱۲ ولت در عقب کابین هستند و در بیشتر مدل‌ها هم شارژر بی‌سیم وجود دارد. صندلی‌های پشمی ولوو XC90 به S90 و V90 نیز افزوده شده است، درحالی‌که تیپ بالاتر از طیف وسیعی از تزئینات داخلی بدون چرم بهره می‌برد.

ولوو پس از نصب فناوری نیم‌هیبریدی در XC90 و XC60 در سال ۲۰۱۹، اکنون این فناوری را به مدل‌های 60 و 90 اضافه می‌کند. کراس‌اور کوچک‌تر ولوو XC40 نیز از پیشرانه نیم هیبریدی بهره می‌برد که باعث کاهش مصرف سوخت و کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای تا ۱۵ درصد می‌شود.

ولوو پیش از این خودروی کاملا پاک XC40 را معرفی کرده و وعده داده است که همراه‌با نسخه‌ی تمام برقی از نسل آینده XC90 در سال ۲۰۲۲ روانه‌ی بازار شود. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده