بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید رونمایی شد

بی‌ام‌و X2  پلاگین هیبرید رونمایی شد

بی‌ام‌و از نسخه‌ی پلاگین هیبرید کراس‌اور X2 با کد xDrive25e رونمایی کرد. این خودرو از قوای فنی مشترک با X1 پلاگینی هیبریدی برخوردار است و مصرف سوخت ۱/۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد.

بی‌ام‌و به‌طور رسمی مدل X2 xDrive25e پلاگین هیبریدی را معرفی کرد. هر دو این مدل‌های X1 و X2 بخشی از برنامه‌ی بزرگ بی‌ام‌و برای تولید خودروهای الکتریکی به منظور کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن در اروپا هستند. X2 پلاگین هیبریدی امسال وارد بازار خواهد شد و از یک پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری ۳ سیلندر توربوشار‌ژردار استفاده خواهد کرد. پیشرانه‌ی بنزینی این خودرو می‌تواند ۱۲۳ اسب‌بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند و در کنار آن از یک موتور برقی با قدرت ۹۴ اسب‌بخار و گشتاور ۱۶۵ نیوتن‌متر هم استفاده شده است. انرژی مورد نیاز این موتور الکتریکی از یک باتری لیتیوم یون ۱۰ کیلووات ساعتی تأمین می‌شود. 

BMW X1/X2 PHEV

مجموع توان قوای محرکه‌ی این خودرو به ۲۱۷ اسب‌بخار و گشتاور آن به ۳۸۵ نیوتن‌متر می‌رسد. درنتیجه بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید می‌تواند در زمان ۶.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. حداکثر سرعت این مدل نیز دو کیلومتر بر ساعت بالاتر از مدل X1 و ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت است. حداکثر سرعت بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبریدی هم در حالت برقی نیز مشابهX1 پلاگین هیبریدی به ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. 

bmw x2

هر دو مدل پلاگین هیبریدی X1 و X2 شعاع حرکتی ۵۷ کیلومتر را در حالت برقی دارند. برای شارژ کردن باتری‌ این خودروها با استفاده از پریز برق خانگی به ۵ ساعت زمان نیاز است ولی با استفاده از شارژر سریع بی‌ام‌و که BMW i Wallbox نام دارد می‌شود باتری را در ۳/۵ ساعت شارژ کرد. مصرف سوخت متوسط این مدل ۱/۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و در هر کیلومتر نیز تنها ۴۳ گرم گاز دی اکسید کربن تولید می‌کند. میزان مصرف برق این خودروها نیز به‌طور متوسط بین ۱۴.۲ تا ۱۳.۷ کیلووات ساعت در هر ۱۰۰ کیلومتر برای مدل X2 و ۱۴/۳ تا ۱۳/۸ کیلووات ساعت برای مدل X1 است. تمامی اعداد مربوط به مصرف سوخت این خودروها با استانداردهای WLTP محاسبه شده‌اند.

BMW X1/X2 PHEV

 پیشرانه‌ی احتراق داخلی بنزینی در بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبریدی نیروی خود را با استفاده از یک جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی استپ ترونیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند و موتور برقی نیز با استفاده از یک جعبه‌دنده‌ی تک سرعته به چرخ‌های عقبی متصل است. به‌گفته‌ی بی‌ام‌و این نوع سیستم چهارچرخ محرک هیبریدی تقسیم نیروی سریع و دقیقی را بین چرخ‌های جلو و عقب انجام می‌دهد و رانندگی راحت همراه‌با قابلیت حرکتی بالا را برای خودرو فراهم می‌کند. 

BMW X1/X2 PHEV

بی‌ام‌و هنوز اعلام نکرده که مدل‌ X2 xDrive25e از چه زمانی وارد بازار ایالات متحده می‌شود ولی باتوجه به اینکه مدل پلاگین هیبریدی X1 تنها در بازار اروپا عرضه می‌شود شانس عرضه‌ی این خودرو نیز در بازار آمریکا بسیار پایین است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده