تولید موتورسیکلت‌های هوندا به ۴۰۰ میلیون دستگاه رسید

تولید موتورسیکلت‌های هوندا به ۴۰۰ میلیون دستگاه رسید

هوندا از سال ۱۹۴۹ موتورسیکلت تولید می‌کند و حالا ۴۰۰ میلیون‌ا‌ُمین دستگاه از موتورسیکلت‌های این شرکت از خط تولید خارج شد. 

هوندا از معدود شرکت‌های تولید موتورسیکلت در حال حاضر است که همچنان در این حوزه فعالیت می‌کند. این شرکت که در سال ۱۹۴۹ تأسیس شد، نخست مدلی با نام D-Type را روانه‌ی بازار کرد که به‌عنوان اولین موتورسیکلت هوندا شناخته می‌شود. حالا با گذشت بیش از ۷ دهه، هوندا به‌عنوان یکی از مشهورترین برندها در صنعت موتورسیکلت جهان شناخته می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۱۹ به موفقیت‌های مهمی دست پیدا کرد که یکی از آن‌ها خارج شدن ۴۰۰ میلیونمین دستگاه موتورسیکلت از خط تولید است. 

اینطور به‌نظر می‌رسد که سال ۲۰۱۹ برای هوندا سال خوبی بود، این شرکت نه‌تنها مدل‌های جدیدی مثل Fireblade، CT125 و Africa Twin را به بازار معرفی کرد بلکه این سال پنجاهمین سال تولید سوپربایک مشهور ژاپنی یعنی هوندا CB750 Four نیز است که اولین‌بار سال ۱۹۶۹ به بازار معرفی شده بود. 

حالا جدیدترین دستاورد هوندا تولید ۴۰۰ میلیونمین موتورسیکلت این شرکت در سال ۲۰۱۹ است. از آن‌جایی که هوندا تولیدکننده‌ی پرفروش‌ترین موتورسیکلت جهان یعنی مدل سوپرکاب (Super Cub) است، چنین حجم تولید بالایی جای تعجب ندارد. سال ۲۰۱۷ نیز هوندا تولید ۱۰۰ میلیون دستگاه مدل سوپرکاب را جشن گرفته بود که نشان می‌دهد این مدل بیش از یک چهارم از تولیدات هوندا را به خود اختصاص داده است. 

Honda D-Type

برای مقایسه بد نیست بدانید که تولید ابتدا ۱۰ میلیون دستگاه موتورسیکلت برای هوندا ۲۰ سال زمان برد ولی حالا تولید سالانه‌ی موتورسیکلت این شرکت چیزی درحدود ۲۰ میلیون دستگاه در سال است. هوندا در سال ۲۰۱۴ نیز به تولید ۳۰۰ میلیون دستگاه رسید و این یعنی تنها در ۵ سال، این شرکت توانسته ۱۰۰ میلیون دستگاه موتورسیکلت دیگر تولید کند. 

۵۰ درصد بازار موتورسیکلت‌های هوندا را کشورهای هند و اندونزی به خود اختصاص داده‌اند. جالب اینجا است که بازار هوندا در آمریکا در آمار فروش این شرکت اصلا به چشم نمی‌آید و در بخش «کشورهای دیگر» دسته‌بندی شده است. همچنین کشورهایی اروپایی با فروش ۶۲۰ هزار دستگاه بین ماه آوریل ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹ جزو بازارهای کوچک هوندا محسوب می‌شوند.


منبع rideapart

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید