فورد موستانگ شلبی GT350 با تیونینگ فت‌هاوس معرفی شد

فورد موستانگ شلبی GT350 با تیونینگ فت‌هاوس معرفی شد

تیونر آمریکایی فت‌هاوس نسخه‌ی متفاوت فورد موستانگ شلبی GT350 مجهز به توربوشارژر را رونمایی کرد. حداکثر قدرت این خودرو ۱،۴۰۰ اسب‌بخار است.

شرکت تیونینگ خودرو فت‌هاوس (Fathouse Performance) در ایالت ایندیانا یکی از مدل‌های جدید و قدرتمند فورد موستانگ شلبی GT350 را ارائه کرده است. به‌طور استاندارد، پیشرانه‌ی ۵/۲ لیتری تنفس‌طبیعی خورجینی هشت‌سیلندر شلبی GT350 از ۵۲۶ اسب‌بخار قدرت بهره می‌برد؛ اما تیونر آمریکایی از این قدرت راضی نیست؛ به‌همین‌دلیل، یک جفت توربوشارژر در زیر پیشرانه جاسازی کرده است. محل قرارگیری توربوشارژرها برای بهبود سرعت توربو و مدیریت گرما و سهولت دسترسی در زیر پیشرانه انتخاب شده است. 

بدین‌ترتیب، فورد موستانگ شلبی GT350 هنگام استفاده از سوخت E85 (سوختی شامل ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین) می‌تواند ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۳۲ نیوتن‌متر گشتاور و با مصرف بنزین اکتان ۹۳ می‌تواند ۸۰۶ اسب‌بخار قدرت و ۹۱۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. برای تکمیل توربوشارژرهای دو بلبرینگ ۶۲ میلی‌متری Xona Rotor و دستیابی به چنین ارقامی از هدرز فولادی ضدزنگ و سیستم جدید سوخت‌رسانی و سیستم اگزوز با قابلیت کنترل سوپاپ بهره گرفته می‌شود.

Ford Mustang Shelby GT350 / فورد موستانگ شلبی

فت‌هاوس تغییر درخورتوجهی در سرسیلندر، بادامک‌ها، قطر پیستون و میل‌لنگ فورد موستانگ شلبی اعمال نکرده است. این شرکت اعلام می‌کند نسخه‌ی تیونینگ‌شده در ۲/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و در ۹/۹ ثانیه و با سرعت ۲۲۸ کیلومتربرساعت می‌تواند مسافت ۴۰۰ متر را طی کند و حداکثر سرعت آن به ۲۹۷ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

فت‌هاوس این بسته‌ی تیونینگ را 1000R نام‌گذاری کرده است؛ ولی همه‌چیز در این سطح متوقف نمی‌شود؛ چراکه در‌صورت نیاز به عملکرد قدرتمندتر، بسته‌های 1200R و 1400R نیز با قدرت ۱،۲۰۰ و ۱،۴۰۰ اسب‌بخار دردسترس هستند. شرکت یادشده ادعا می‌کند نسخه‌ی قدرتمند 1400R تنها در ۱/۹ ثانیه می‌تواند از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و زمان لازم برای طی مسیر ۴۰۰ متری حدود ۸/۲ ثانیه با سرعت ۲۷۰ کیلومتربرساعت است و حداکثر سرعتش نیز به ۳۵۴ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

باتوجه‌به اینکه خودرو جدید فت‌هاوس دیفرانسیل‌عقب است، باورکردنِ دستیابی به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت در زمانی کمتر از ۲ ثانیه با لاستیک‌های جاده‌ای معمولی مشکل به‌نظر می‌رسد. قیمت کیت تیونینگ فت‌هاوس فورد موستانگ شلبی GT350 1000R از ۳۹،۹۹۹ دلار شروع می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده