تسلا سایبرتراک با مقررات ایمنی و تصادف خودرو اروپا سازگار نیست

تسلا سایبرتراک با مقررات ایمنی و تصادف خودرو اروپا سازگار نیست

وانت برقی تسلا سایبرتراک در اروپا کاملا از نظر ایمنی مورد تأیید نیست و اصلاحات زیادی نیاز دارد تا تسلا بتواند این وانت را در قاره سبز بفروشد.

تاکنون صحبت‌های و نظرات کارشناسی زیادی درباره‌ی طراحی آینده‌نگرانه تسلا سایبرتراک (Cybertruck) گفته شده است. ارائه‌ی چنین نظراتی بسیار خوب است، زیرا هرکسی حق دارد عقیده‌ی خود را در هر زمینه‌ای بیان کند. اما تسلا برای اینکه بتواند وانت تمام الکتریکی خود را در بازار بفروشد، باید از قوانین ایمنی پیروی کند. 

Tesla Cybertruck

اگر سایبرتراک با طراحی فعلی را به‌عنوان مدل نهایی در نظر بگیریم، چنین خودرویی در اروپا پلاک نخواهد شد.طبق گفته‌ی استفان تلر، کارشناس ایمنی خودرو در مؤسسه SGS-TÜV Saar، درواقع برای اینکه سایبرتراک بتواند با مقررات اروپایی در زمینه‌ی خودرو سازگار شود، اصلاحات اساسی در ساختار اولیه‌ی آن نیاز است. 

خودروسازان در ایالات متحده آمریکا، خود می‌توانند مجوز تردد خودروها را کسب کنند، درحالی‌که در اروپا روندی وجود دارد که شامل خودرو، دولت و مؤسسات خدمات فنی مستقل مانند TÜV می‌شود. تلر همچنین افزود که ورق فلزی و سخت بدنه‌ی تسلا سایبرتراک در آزمون‌های ایمنی ساختار خودرو و محافظت از عابر پیاده در اروپا نمره قبولی نمی‌گیرد. 

Tesla Cybertruck

تلر گفت:

قسمت جلوی خودرو نباید سخت و محکم باشد. سپر و کاپوت باید برای محافظت از عابران پیاده قادر به جذب انرژی باشند.

همچنین ضربه‌ی ناشی از تصادف ممکن است به بدنه‌ی سایبرتراک صدمه‌ای وارد نکند، اما فشار همین ضربه به سرنشینان خودرو منتقل می‌شود. وقتی چنین اتفاقی بیفتد، حتی کیسه‌های هوا هم تأثیرگذار نخواهد بود. 


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید