نانوسلولز، اولین خودرو ساخته‌شده از مواد بازیافتی

نانوسلولز، اولین خودرو ساخته‌شده از مواد بازیافتی

نانوسلولز خودرویی مفهومی و دوستدار محیط‌زیست است که از گیاهان و مواد بازیافتی ساخته‌شده تا کاربرد مواد بازیافتی در مصارف خودرویی را نشان دهد.

در نمایشگاه توکیو، خودرو نانوسلولز (NCV) به‌عنوان پژوهشی روی استفاده از مواد نانوالیاف سلولز (CNF) در مصارف خودرو رونمایی شد. شایان ذکر است کنسرسیومی متشکل از ۲۲ دانشگاه ژاپنی و مؤسسات تحقیقاتی و تأمین‌کنندگان شرکت‌ها خودرو مذکور را تولید کردند و در سال ۲۰۱۶، وزارت محیط‌زیست ژاپن آن را معرفی کرد.

نانوالیاف سلولز از گیاهان و زباله‌های بازیافتی مشتق و در میان بخش‌هایی از بدنه ازجمله درها و سقف و کاپوت استفاده‌ شده است. استفاده از این مواد باعث شده است این خودرو ۵۰ درصد از نمونه‌های سنتی سبک‌تر شود. از این الیاف در ساخت شاسی خودرو نیز استفاده شده است.

خودروی نانو سلولوز

یوزو نیمی (Yuzo Niimi)، مسئول طراحی بیرونی خودرو،  از واحد شخصی‌سازی و توسعه‌ی تویوتا و یکی از اعضای کنسرسیوم است. در این خودرو، فاصله‌ی محوری و طول بین چرخ‌ها کوتاه است و در قسمت جلو، چراغ‌ها و جلوپنجره‌ی کوچکی قرار دارد. این خودرو مفهومی همچنین از درهای پروانه‌ای، رینگ‌های چندپره و نمای عقبی با چراغ‌های عجیب‌وغریب و بزرگ (چیزی مشابه کرایسلر ME Four-Twelve) و دیفیوزری بزرگ در عقب برخوردار است.

خودروی نانو سلولوز

در کابین، پنل‌های اسپرت به چوب مزین شده‌اند و فرمان دارای پدال‌های تعویض دنده است. ازآنجاکه این خودرو نمایشی است، جزئیات مربوط به پیشرانه‌ی آن نیز محدود خواهد بود. اگرچه تصور می‌شود فناوری پیل سوختی هیدروژنی داشته باشد که حداکثر سرعت آن نیز فقط ۲۰ کیلومتر‌بر‌ساعت است.

خودروی نانو سلولوز

خودروی نانو سلولوز

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید