مدل 305 جیپ گلادیاتور و رانگلر بدون درهای سنتی تولید می‌شوند

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
جیپ نسخه‌ای جدید از مدل‌های رانگلر و گلادیاتور را معرفی کرده است که فاقد درهای متداول سنتی هستند. این مدل‌ها با نام ۳۰۵ وارد بازار خواهند شد.

جیپ  دو نسخه‌ی ویژه از مدل‌های رانگلر و گلادیاتور را در نمایشگاه خودروی میامی ۲۰۱۹ رونمایی کرد که نام آن‌ها مدل ۳۰۵ است. عدد ۳۰۵ در نام این خودروها اشاره به کد تلفن ۳۰۵ منطقه‌ی میامی دارد. این دو مدل ویژه براساس تیپ اسپرت S این خودروها ساخته شده است و امکانات مناسبی را در کنار قطعاتی که از بخش موپار تأمین شده‌اند در آن‌ها می‌توان مشاهده کرد. در بخش خارجی مدل‌های ۳۰۵ رانگلر و گلادیاتور می‌توان به تایرهای آفرود بی‌اف گودریچ، وینچ و مهم‌تر از همه درهای عجیب آن‌ها اشاره کرد.

مدل‌های  ۳۰۵ جیپ به درهای فلزی از نوع لوله‌ای مجهز هستند. این درها برای همخوانی با سایر بخش‌های بدنه به رنگ مشکی رنگ‌آمیزی شده‌اند. درهای لوله‌ای مدل‌های ۳۰۵ نیز مانند درهای سایر نسخه‌های رانگلر و گلادیاتور قابلیت جداشدن آسان را دارند. باتوجه به اینکه این درهای هیچ حفاظتی در برابر آب و هوای بیرون از سرنشینان ندارند معلوم نیست که سیستم تهویه‌ی مطبوع تا چه اندازه در این خودروها کارایی دارد، به‌خصوص که در سواحل فلوریدا احساس نیاز شدیدی به کولر خودرو وجود دارد. درون کابین هر دو خودرو تودوزی چرمی با کیفیت روی صندلی‌ها به‌کار رفته که در ایده‌ای جالب روی آن نقش جلوپنجره‌ی جیپ کلاسیک حک شده است. سیستم اطلاعات و سرگرمی این خودرو از یک نمایشگر ۷ اینچی لمسی تشکیل شده که از اپل کارپلی و اندروید اتو هم پشتیبانی می‌کند.

روی کاپوت مدل‌های ۳۰۵ برچسب‌هایی نصب شده که تکامل جلوپنجره‌ی محصولات جیپ را از مدل CJ تا جدیدترین مدل رانگلر نشان می‌دهد. در سایر نقاط بدنه نیز به‌خوبی می‌توان توجه به جزییات را مشاهده کرد. تمام مدل‌های رانگلر ۳۰۵ از سقف بازشونده‌ی پارچه‌ای (Sky One Touch) برخوردار هستند. این اولین‌بار است که این سقف در تیپ اسپرت S رانگلر دیده می‌شود. اما مدل گلادیاتور ۳۰۵ از سقف بازشونده‌ی معمولی مانند سایر مدل‌ها استفاده می‌کند. چراغ‌های اصلی LED و طرح‌های مخصوص میامی نیز بخشی دیگر از امکانات این دو خودرو هستند. 

نیروی مورد نیاز جیپ رانگلر ۳۰۵ از پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر تأمین می‌شود که می‌تواند ۲۷۰ اسب‌بخار قدرت و ۳۹۹ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. اما مدل گلادیاتور از پیشرانه‌ی ۳.۶ لیتری V6 استفاده می‌کند که ۲۸۵ اسب‌بخار قدرت و ۳۵۲ نیوتن‌متر گشتاور دارد. جیپ ۲۵۵ دستگاه مدل رانگلر ۳۰۵ و ۵۰ دستگاه مدل گلادیاتور ۳۰۵ را تولید خواهد کرد. این خودروها تنها در دو رنگ سفید و نارنجی قابل خرید هستند. جیپ هنوز قیمت نهایی این مدل‌ها را اعلام نکرده است ولی در حالت استاندارد، تیپ اسپرت S جیپ رانگلر ۳۴ هزار و ۹۹۵ دلار و تیپ اسپرت S گلادیاتور ۳۶ هزار و ۷۴۵ دلار قیمت دارند.

مطالب مشابه

نظرات