هنسی ماکسیموس؛ جیپ گلادیاتور با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار

جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
هنسی، نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی جیپ گلادیاتور را با موتور ۸ سیلندر ۶/۲ لیتری هل‌کت و قدرت پیشرانه‌ی ۱۰۰۰ اسب‌بخار و نام ماکسیموس، معرفی کرد.

پس از نخستین پیش‌نمایش در اوایل سال جاری، هنسی قبل از حضور در نمایشگاه SEMA، از خودروی جدید ماکسیموس (Maximus) رونمایی کرد. این وانت پر قدرت براساس جیپ گلادیاتور ساخته‌شده و خودرویی دیوانه‌‌وار برای آفرود است که ترکیبی چشمگیر از ظاهری سفت‌وسخت در کنار عملکردی متحیرکننده را به نمایش می‌گذارد.

زیر کاپوت ماکسیموس، پیشرانه‌ی ۳/۶ لیتری پنتاستار شش سیلندر با پیشرانه‌ی ۶/۲ لیتری V8 سوپر شارژ هل‌کت جایگزین شده است. بااین‌حال، هنسی کار را ادامه داده و به این پیشرانه به‌روزرسانی HPE1000 اضافه کرده که رادیاتوری برای کارهای سنگین، سیستم سوخت‌رسانی به‌روز شده و اگزوزی از فولاد ضد زنگ را دربرمی‌گیرد. ماکسیموس از ECU و مهار جدید سیم‌کشی در پیشرانه‌ی خود بهره می‌برد.

به لطف تغییرات صورت‌گرفته، جیپ ماکسیموس ۱۰۰۰ هزار اسب‌بخار قدرت و ۱۲۶۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند؛ بنابراین ماکسیموس نسبت به نسخه‌ی استاندارد جیپ گلادیاتور ۳.۵ برابر قدرتمندتر است و فقط در ۳/۹ ثانیه سرعت آن از صفر به ۹۶ کیلومتربر‌ساعت می‌رسد.

البته ماکسیموس چیزی بیشتر از یک وانت پر قدرت است؛ زیرا هنسی مجموعه‌ای از تجهیزات آفرود را روی آن نصب می‌کند. یکی از چشمگیرترین تغییرات ماکسیموس، کیت بالابر ۶ اینچی کینگ (King) است. این وانت همچنین چرخ‌های آلومینیومی دارد که تایرهای آفرود BFGoodrich را در برگرفته‌اند.

هنسی میل‌لنگ‌های مخصوص کار سنگین و اکسل‌های Dana 60 را با ضریب دنده‌ی ۴/۸۸، روی پیکاپ ماکسیموس نصب‌کرده است. سایر نکات برجسته، ضربه‌گیرهای سفارشی، چراغ‌های امدادی LED و بوردهای «کشویی» زیر در هستند. همچنین خریداران تودوزی چرم سفارشی و پلاک شماره‌ی جداگانه‌ای دریافت خواهند کرد.

کمترین قیمت گلادیاتور استاندارد ۵۰ هزار دلار است که به‌هیچ‌عنوان قابل‌مقایسه با قیمت پایه‌ی ۲۵۵ هزار دلاری ماکسیموس نیست. این وانت پرقدرت، منحصر‌به‌فرد خواهد بود؛ زیرا تنها ۲۴ دستگاه از آن تولید خواهد شد. برچسب قیمتی ماکسیموس ممکن است برای افراد تکان‌دهنده باشد؛ اما جان هنسی می‌گوید:

مطالب مشابه

نظرات