خودروهای شاسی بلند برقی بولینگر قیمت‌گذاری شدند

خودروهای شاسی بلند برقی بولینگر قیمت‌گذاری شدند

شرکت نوپای بولینگر که خودروهای برقی آف‌رود تولید می‌کند، قیمت هر دو مدل شاسی‌بلند و پیکاپ خود را ۱۲۵،۰۰۰ دلار اعلام کرد.

سرانجام بولینگر تصمیم گرفت تا قیمت خودروهای الکتریکی خود را اعلام کند. انتظار نمی‌رفت که مدل شاسی‌بلند B1 و پیکاپ B2، قیمت پایه یکسانی داشته باشند؛ اما هر دو خودروی الکتریکی بولینگر ۱۲۵،۰۰۰ دلار قیمت دارند.

Bollinger Electric / خودروی الکتریکی بالینگر

تصور اولیه این بود که وانت از مدل شاسی‌بلند گران‌تر باشد. بولینگر B2 خودروی بسیار بزرگتری با طول ۵۲۷ سانتی‌متر است، درحالی‌که طول B1 به ۴۳۵ سانتی‌متر می‌رسد. فاصله‌ی محوری نیز در هر دو مدل بسیار برجسته به نظر می‌رسد؛ ۳۵۳ سانتی‌متر برای B2 در مقابل  ۳۰۱ سانتی‌متر برای مدل B1. با این حال هر دو مدل ۱۹۶ سانتی‌متر عرض و ۱۸۴ سانتی‌متر ارتفاع دارند.

Bollinger Electric / خودروی الکتریکی بالینگر

B1 دارای وزن خالص ۲،۱۷۷ کیلوگرمی است، اما وزن B2 به ۲،۲۶۷ کیلوگرم می‌رسد. نکته‌ی درخورتوجه درباره‌ی وانت این است که با باز شدن در کفی عقب، قادر به حمل اجسام بلند به طول حدود ۵ متر خواهد بود. مدل شاسی‌بلند نیز از در عقب بهره می‌برد که فقط برای اشیاء با طول ۴۱ سانتی‌متر طراحی شده است.

Bollinger Electric / خودروی الکتریکی بالینگر

برخی می‌گویند اگر قیمت بولینگر B2 حتی مقدار بسیار اندکی بیشتر از B1 بود، چنین قیمت‌گذاری منطقی به نظر می‌رسید؛ اما قیمت برابر برای دو خودروی الکتریکی کاملاً متفاوت کمی عجیب به نظر می‌رسد. احتمالاً این شرکت فکر می‌کند اختلاف قیمت بین دو مدل، راه‌حل مناسبی برای محدودکردن تقاضا نیست. هر دو مدل B1 و B2 دارای باتری ۱۲۰ کیلووات ساعت برای پیمودن مسیر ۳۲۰ کیلومتر طبق استاندارد EPA هستند. شرکت سازنده تخمین می‌زند که مصرف سوخت معادل آن‌ها حدود ۳/۳۵۰ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود. خودروهای برقی بولینگر دارای درگاه J1772 هستند و ده ساعت طول می‌کشد تا بتوانند شارژ خود را از پریز برق ۲۲۰ ولت بازیابی کنند. شارژ سریع با درگاه CCS انجام می‌شود و ۷۵ دقیقه طول می‌کشد.

Bollinger Electric / خودروی الکتریکی بالینگر

با پیکربندی دو موتوره که یکی برای هر محور استفاده می‌شود، بولینگر B1 و B2 می‌توانند ۶۱۴ اسب‌بخار قدرت و ۹۰۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کنند. بیشینه سرعت ۱۶۰ کیلومتربرساعت خواهد بود درحالی‌که رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت از حالت سکون به ۴/۵ ثانیه زمان نیاز دارد.

درحالی‌که محصولات بولینگر بسیار ابتدایی و بدون کیسه هوا هستند، چرا باید برای هر یک از آن‌ها ۱۲۵،۰۰۰ دلار پرداخت کرد؟ شرکت سازنده قبلاً هشدار داده بود که محصولات آن ارزان نیستند و هنوز به تجهیزات سفارشی اشاره نکرده بود که می‌توانند این قیمت را بسیار بالاتر ببرند.

Bollinger Electric / خودروی الکتریکی بالینگر

پیش‌بینی می‌شود که آن‌ها می‌خواهند تولید بدنه‌ی تمام آلومینیومی را به‌عنوان کار دست‌ساز برای مدت زمان طولانی نگه دارند و تیراژ تولید را نیز به تعداد کافی تنظیم کنند. چنین کاری به این شرکت اجازه می‌دهد تا روی تولید روباتیک به روش پایدار و بدون بالاآوردن بدهی زیاد در فرایند، سرمایه‌گذاری کند. علاوه بر این، هر دو مدل بولینگر B1 و B2 وضعیت بسیار انحصاری دارند. با تقاضای بیشتر از تیراژ تولید، آن‌ها حتی می‌توانند به سود بیشتری نیز دست یابند.

Bollinger Electric / خودروی الکتریکی بالینگر

بولینگر نیازی به ارائه‌ی تجهیزات اضافی برای خودروهای برقی خود ندارد. افرادی که مایل به خرید B1 یا B2 هستند باید ماه‌ها منتظر بمانند تا خودروی خود را تحویل بگیرند یا اینکه به خرید مدل‌های دست دوم با قیمت بالاتر از معمول اقدام کنند. چنین اتفاقی قبلاً نیز برای برخی خودروسازان از جمله مورگان رخ داد.

ازآنجاکه تحویل خودروها فقط از سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود، علاقه‌مندان هنوز هم باید زمان زیادی برای دیدن چنین خودروهایی در جاده منتظر بمانند. بولینگر در هر حال ۱۰۰۰ دلار بیعانه برای سفارش خودروها در نظر گرفته است، که احتمالاً برای تأمین بودجه‌ی تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. خودروهای برقی بولینگر قابلیت‌های آف‌رود نیز ارائه می‌دهند که می‌تواند آن‌ها را در شرایط واقعی مطلوب‌تر کند.

Bollinger Electric / خودروی الکتریکی بالینگر

خودروهای برقی بولینگر از سیستم تعلیق مجهز به کنترل الکترونیکی و خودترازشونده با امکان تنظیم ارتفاع بهره می‌برند. فاصله‌ی کف خودرو با سطح زمین در حالت پیش‌فرض ۳۸۱ میلی‌متر خواهد بود، که به‌صورت دستی قابل تنظیم است و می‌تواند روی ۲۵۴ یا ۵۰۸ میلی‌متر تنظیم شود. موتورهای عقب و جلو به‌صورت الکترونیکی برای ارائه‌ی حالت تمام چرخ محرک در ارتباط هستند و هر دو دیفرانسیل الکترونیکی قفل‌شونده ارائه می‌دهند.

خودروهای برقی بولینگر دارای جعبه‌دنده دو سرعته (حالت دنده سبک و سنگین) و حالت خلاص برای یدک‌کشی خواهند بود. جعبه‌دنده نسبت دنده ۱۱/۴: ۱ را در حالت سبک و ۲۲/۵: ۱ را در حالت سنگین ارائه می‌دهد.

بولینگر هنوز زوایای ورود و خروج و انحراف و همچنین عمق حرکت در آب را منتشر نکرده است. بدنه‌ی تمام آلومینیومی و پیشنهاد ماندگاری همیشگی این خودروها، بدون شک توجه بسیاری از علاقه‌مندان به رانندگی آف‌رود را به خود جلب خواهد کرد. با این حال پیشنهاد جذاب بولینگر برای بسیاری از آن‌ها ۱۲۵،۰۰۰ دلار هزینه دارد.


منبع insideevs

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید