شاسی بلند برقی فورد موستانگ به‌زودی رونمایی می‌شود

شاسی بلند برقی فورد موستانگ به‌زودی رونمایی می‌شود

فورد احتمالاً به‌زودی در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس از شاسی‌بلند تمام برقی با الهام از مدل موستانگ رونمایی می‌کند؛ ۱۷ نوامبر به‌عنوان تاریخ این رویداد اعلام شده است.

در دوره‌ی جدید خودروهای الکتریکی جای تعجب ندارد که تقریباً هر خودروسازی مدل تمام برقی به فروش می‌رساند یا در آینده‌ی خیلی نزدیک به فروش خواهد رساند. البته فورد نیز با این روند ناآشنا نیست و می‌خواهد روی بخش محبوب کراس‌اور و شاسی‌بلند و همچنین برند نمادین موستانگ با خودروی کاملاً جدید و تمام برقی و پرقدرت سرمایه‌گذاری کند.

در ژانویه سال ۲۰۱۸، فورد اعلام کرد که کراس‌اور برقی جدیدی را معرفی خواهد کرد که با الهام از موستانگ ساخته خواهد شد. پس از آن مشخص شد كه می‌توان آن را Mach1 نامید اما هواداران این برند آمریکایی واكنش منفی نشان دادند و فورد را مجبور به تجدیدنظر در تصمیم خود كردند. همچنین تأیید شد که لینکلن خودرو برقی خود را عرضه می‌کند، اما احتمالاً شکل بسیار متفاوتی خواهد داشت.

Ford Logo

احتمال می‌رود که فورد برای قابلیت تمام چرخ محرک از طرح دو موتوره بهره ببرد، اما در این مرحله هنوز هیچ‌کدام تأیید نشده است.

آنچه پیش از این فورد اعلام کرده، این است که شاسی‌بلند برقی قادر خواهد بود و بیش از ۴۸۴ کیلومتر را با یک‌بار شارژ طی می‌کند. کانال یوتیوب Roadshow کشف کرد که سایتی اروپایی جزئیات مربوط به خودروهای برقی آینده‌ی فورد را ارائه می‌دهد و این مدل را با شعاع حرکتی ۵۹۵ کیلومتر فهرست کرده است؛ اما گفته می‌شود که این میزان براساس برآوردهای استاندارد WLTP خواهد بود. احتمالاً نسخه‌ی تقویت‌شده و قدرتمندتر نیز از این خودروی برقی وجود داشته باشد.

2020 Ford Mach 1 / خودروی الکتریکی شاسی‌بلند فورد

صرف‌نظر از تمامی این مطالب، طی چند هفته‌ی آینده مطمئناً اطلاعات بیشتری درباره‌ی اولین خودرو برقی فورد خواهیم شنید. براساس اعلام فورد، رونمایی یا معرفی رسمی این خودروی موردانتظار در ۱۷ نوامبر (یک‌شنبه ۲۶ آبان) انجام خواهد شد. براساس جدیدترین شایعات، اسم رمز محصول جدید فورد Mach E است و حدود ۵۰ هزار دلار قیمت می‎خورد.


منبع motor1 theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید